Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Az OZ Racer nev,, kisméret, vitorláshajóval kapcsolatos témák

Téma: OZ Racer (korábban PD Racer) - egyszerü, de nagyszerü kisvitorlással kapcsolatos diskurzusok

Üdvözlet 2 éve 11 hónapja #1384

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 10
Szia László!
Örülök, hogy még egy OZ racer RV építése kezdődött meg. Ha kérdésed van az építéssel kapcsolatban én is szívesen segítek.
Azt javaslom, hogy az oldalpanelek felső erősítését adó 19x19-es fenyőlécekből 5-6 cm-el hosszabbat szerezz be, mert nálam rövidebb lett pár cm-el és toldanom kellett.
Sok sikert az építéshez!
Api
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: slaszlo

Üdvözlet 2 éve 11 hónapja #1380

• fuge76_admin
  • fuge76_admin profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 7
Üdv a fórumon slaszlo! :hand

Remélem, hogy sok örömödet leled majd a hajóépítésben! Ha kérdésed van bátran tedd fel, mert itt mindannyian így csináljuk, akár tapasztalt, akár kezdő hajóépítőről legyen is szó.
Biztos hogy használható tanácsokat fogsz kapni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: slaszlo

Üdvözlet 2 éve 11 hónapja #1379

• slaszlo
  • slaszlo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok!

Körülbelül fél éve nézegetem, olvasgatom a honlapot és a fórumot. Azóta érlelődik bennem a gondolat, hogy szeretnék csatlakozni a társasághoz, mint a legamatőrebb hajóépítő! Tegnap meg is rendeltem az OZ Racer RV terveit. Remélem, hogy nem fogy el a lelkesedésem és ha nem is hamarosan, de bővíteni tudom majd a flottát! Tőletek eddig is nagyon sokat tanultam - ezúton is köszönöm ezeket - és továbbra is számítok a segítségetekre, útmutatásotokra!

Üdvözlettel:
Simó László

OZ Racer vitorlázás 3 éve 3 órája #1329

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
A vitorla állítás ököl szabálya, hogy kb. kettes széltől felfelé legyen szélbe forduló. Onnantól van ugyanis érdemi kockázata a spontán leesésnek. Ez persze nehezebb egy olyan lapos fenekű hajónál, mint az OZ. Próbáld esetleg kikiserletezni, hogy milyen szélhez milyen vitorla pozíció a jó. Lehet még játszogatni a trimmeléssel is, de az csak jól szabott vitorlánál érdemel említést. 

OZ Racer vitorlázás 3 éve 22 órája #1327

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Sziasztok!
Ma lent voltam a Balatonon vitorlázni egy kicsit. Kb. 2 körül szálltam vízre. Annak ellenére, hogy gyenge volt a szél, már ment az elsőfokú viharjelzés. Nagyjából egy óra hajókázás után a szél teljesen elállt és a viharjelzés másodfokúra váltott. Nagy nehezen kikecmeregtem és partra húztam a hajót. Kb. fél órán keresztül tartott a "vihar" ami igazi vitorlázni való szélben és némi dörgésben nyilvánult meg. A kényszerpihenő alatt szerelgettem a vitorlát egy kicsit.
Miután a viharjelzés ismét elsőfokúra csökkent, megint vízre szálltam. Némi szélcsend után elég jó szél kerekedett. A kis vitorlás csak úgy süvített (annak ellenére, hogy a vitorlát nem sikerült tökéletesen beállítani). Nagyon jó szórakozás volt. Tudom, hogy nem szerencsés, de elég impresszív farhullámot produkált a hajó. Később a szél ismét lecsendesedett.
Az eddigi vitorlabeállításokkal a hajó mindig szélnek háttal fordult. Több helyen (itt is) olvastam, hogy ez nem szerencsés. Ma megpróbáltam a vitorlát egy kicsit hátrább állítani és sikerült elérni, hogy a hajó széllel szembe forduljon, ha "magára hagyom".
Azt tapasztaltam, hogy a korábbi beállításokkal a hajó könnyen mozgásba lendült és még a legkisebb szélben is haladt, illetve reagált a kormánymozdulatokra. Most, miután változtattam a vitorlán gyenge szélben nagyon nehezen tudtam elindulni vele, mert a hajó széllel szembe fordult, a vitorlák enyhén lobogtak, de nem tudtam úgy fordulni vele, hogy a hajó elinduljon. Csak akkor sikerült elindulnom, amikor a szél erősödni kezdett (de akkor nagyon ment :-)).
Tovább próbálkozom a vitorla "finomhangolásával".

20150813_154529.jpg

20150727_175346.jpg

OZ Racer RV 3 éve 3 hete #1222

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 27
Szuper! Most már tényleg komoly OZ flottával rendelkezik a hajóépítők.hu tábora :)
"A swertet állandóan felnyomta a felhajtóerő"
Erre én az alábbi megoldást javaslom: 
  1. egy körkivágóval kell egy lyukat fúrni a svertbe
  2. sugár irányba behajtani csavarokat
  3. ólommal kiönteni a lyukat

Nekem ez bevállt.
Részletesebben itt: http://fugevitorlas.blogspot.hu/2012/03/kormanylapat-es-uszony.html

OZ Racer RV 3 éve 3 hete #1218

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Hát megtörtén!
A piros viharjelzés ellenére lementünk a partra és összeszereltem a hajót. Az erős szél eléggé akadályozott, a vitorla csak úgy csapkodott a szélben. Mire sikerült felszerelni a hajót, a viharjelzés sárgára mérséklődött, így nem volt akadálya a próbaútnak.
Tapasztalatok: A kormányhosszabbítót leszereltem, mert mindig elakadt valamiben. A kormánylapátot erősebben kell rögzíteni, bár így is jól működött. A swertet állandóan felnyomta a felhajtóerő. Nekem ez a travelleren szabadon futó csiga nem jött be, mert mindig elakadt a kormányban.
Veszteség: a swerten lett egy kis sérülés, amit holnap (ma) néhány facsavarral javítok.
Ettők függetlenül a vitorlázás NAGYON ÁLLAT volt! A kezdeti szerencsétlenkedés után, az erős szél ellenére a hajó jól kezelhető volt. NAGYON JÓL ment, még akkor is amikor a párommal ketten voltunk rajta. Később mérséklődött a szél és az iránya is gyakran változott. Holnap egész napos vitorlázást tervezek, remélem az időjárás is jó lesz!

OZ Racer RV 3 éve 3 hete #1206

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
MDini köszönöm!

Tegnap (vasárnap) sikerült felszerelni a hajót. Sajnos rövid lett a kötél amit vettem, így a vitorla állításához, illetve a kötelező 5 m-hez már nem maradt. Mivel elég későn készültem el, a kormányszerkezet csavarjai sem lettek méretre vágva. De ettől függetlenül KÉSZ LETT!!!!!!!!
A vízre bocsátás a tervek szerint csütörtök délután (miután pótoltam a fenti hiányosságokat) lesz.

OZ Racer RV 3 éve 3 hete #1192

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 14
Gratulálok Api!
Nagyon szép lett, örülök hogy hamarosan újabb hajóval bővül a flotta:)
Üdv.: MDini

OZ Racer RV 3 éve 3 hete #1189

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Köszönöm szépen!
Tegnap elkészült a kormányveret, ma kész lesz a kormányszerkezet. Úgy néz ki holnap össze tudom szerelni... :woohoo:
Oldalmegjelenítési idő: 0.391 másodperc