Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Az OZ Racer nev,, kisméret, vitorláshajóval kapcsolatos témák

Téma: OZ Racer (korábban PD Racer) - egyszerü, de nagyszerü kisvitorlással kapcsolatos diskurzusok

OZ Racer RV építés kérdések 6 napja 5 órája #3455

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 14
Szia!

Az építés elején még nincs szükség a fenéklemezre, mert a többi alkatrész elkészítése és összeállítása eltart egy darabig. Ez alatt az idő alatt lehet, hogy találsz 6 mm-es lemezt. (Ha az építők többségéhez tartozol, akkor reálisan legkorábban jövő tavasszal lesz szükséged a fenéklemezre. De lehet, hogy tévedek. :-) )

Az OZ teste elég könnyű. Ketten könnyedén mozgatjuk. Igazából csak a kiterjedése miatt kell még egy fő, a súlya miatt egyedül is tudnám mozgatni. Bár nincs viszonyítási alapom, de szerintem nincs olyan nagy eltérés a 6 mm-es és a 8 mm-es lemez tömege között. (Bár a hajózásban minden gramm számít. :-) )

Én a 6 mm-es lemezt is üvegszöveteztem és az oldalpaneleket is.

Jó építést!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gyugyo81

OZ Racer RV építés kérdések 6 napja 12 órája #3454

• Gyugyo81
  • Gyugyo81 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok!

Faanyag kérdésem lenne. Borovi lapokból épül majd a hajó, viszont a 4mm-es oldalak mellé az aljának nem tudtam 6mm-est venni, csak 8mm-est tudott a bolt szerezni (Famánia). Kissé nehéznek tűnik, szerintetek elég lehet a 4mm lap is a hajó aljára teljes üvegszövetezéssel? A hajótest súlya általában mennyire szokott kijönni? Előre is köszi a válaszokat!

OZ Racer RV építés kérdések 2 hete 2 napja #3453

• Gyugyo81
  • Gyugyo81 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok!

Köszi az infókat, a vitorlán még gondolkodom, igen kinézetre jobb a lugger, csak mivel 4,6m-es az árboc amit szereztem gondoltam a sprit jobban illik a hosszához. Majd még kitalálom menet közben mi legyen, lesz idő rá tavaszig :)
Az építésről majd rakok fel képeket, ha végre nekikezdhetek, és kérdéseim is lesznek még :)

OZ Racer RV építés kérdések 2 hete 2 napja #3452

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Szia!

Készülj fel, hogy az OZ építése és a vele való vitorlázás életre szóló élmény lesz.

Én nem használtam sprit vitorlát, de úgy gondolom, hogy annak elkészítése sem sokkal egyszerűbb a lugger vitorlánál. Van néhány építő, aki először sprit vitorlát épített, de később áttért a lugger-re. Ha megfelelően el van készítve, akkor a lugger vitorlát lehet reffelni erős szél esetén, míg a sprit-ot nem.
Én két okból döntöttem a lugger mellett:
1. számított az árboc hossza, mert korlátozott a hely és a beszerezhető anyag hossza;
2. lugger vitorlával az OZ sokkal jobban néz ki (de ez szubjektív vélemény :-) )

Ha a fórumon elolvasod a korábbi írásokat, akkor már volt aki szörfárboccal építette a hajóját (OZ-t).

Sok sikert!

OZ Racer RV építés kérdések 2 hete 2 napja #3451

• csaba_admin
  • csaba_admin profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 31
Szia!

Az előzetes epoxizást 3 réteg wet-on-wet módszerrel történő felvitellel kell elvégezni. Vannak akik az első réteget epoxi-hígitóval viszik fel, de szerintem ez nem feltétlenül szükséges.
A sprit és a lugger vitorlákhoz különböző méretű árbocok kellenek. A lugger vitorla árboca 3888 mm, a sprité 5064 mm. A választás ízlés kérdése is, de a legtöbben a luggert használják.
A bambusz jó lehet a lugger kereszt-árbocához (felső rúd), de a búm jobb, ha merevebb. Én inkább falécből készíteném. Jó építést!

OZ Racer RV építés kérdések 2 hete 2 napja #3450

• Gyugyo81
  • Gyugyo81 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok!

Terveben van egy OZ Racer RV készítése, a leírás már megérkezett (jópárszor már átolvastam), a rétegelt lemezek is úton vannak (borovi). Pár kérdés felmerült az építéssel kapcsolatban. Az egyik az előkészítéssel kapcsolatos, miszerint szükséges e a higított epoxis impregnálás a táblák laminálása előtt? SR5550-el tervezem az epoxizást. A többi kérdés (egyelőre) a vitrolára és az árbocra vonatkozik, hogy a leírás szerint a 3.9m es lugger árboc 60cm-el rövidebb, mint a sprit árboca. A sprit leírásban több mint 5m-esnek írja. Itt nem jön ki a matek :) A fő kérdés, hogy a 4.6m-es alu szörf árbocommal szerintetek melyik vitorlázatot érdemes megcsinálni? A sprit egyszrűbbnek tűnik, de a lugger hatékonyabbnak. A végére egy utolsó kérdés: Bum-nak eszembe jutott a bambusz, szerintetek beválhat?
Előre is köszönöm a válaszokat! Jó szelet!

Eladó 2 éve 1 hónapja #3149

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 15
Már eladva!!!!!

Eladó a Nelson admirális Oz racer kishajom. Irány ár 65 000.-Ft.Egy uj hosszabb hajó épitese végett el kell adnom. Szivessen látnám, ha jó kezekbe kerülne.
Tel. Szám :+421907177611
Email:ogrun611@gmail.com
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2 éve 1 hete Írta: fonix38.

külső teljes üvegezése 2 éve 2 hónapja #3142

• Celeborn
  • Celeborn profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Nagyon szuper, köszi. Főleg, hogy képek is vannak. Milyen triviális megoldás és mennyire nem gondoltam rá. Ráadásul szép a fa textúrája is.

külső teljes üvegezése 2 éve 2 hónapja #3140

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Szia!
Én a 120 cm-es üvegszövetből kettőt terítettem rá hosszában egy kis átfedéssel. A lelógó oldalak laminálása egy kicsit nehézkes volt, mert az ecset mindig felszedte a szövetet a fáról, de sikerült. A szövet hosszára már nem emlékszem, de valamiért 8 m ugrik be. Érdemes a laminálást ketten csinálni és nem a legnagyobb melegben, mert gyorsan köt az epoxigyanta.

20140811_130447.jpg

20140811_154225.jpg

20140811_154312.jpg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Celeborn

külső teljes üvegezése 2 éve 2 hónapja #3139

• Celeborn
  • Celeborn profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szia!
Köszi a válaszod, bár már előtte meg is vettem az anyagokat. :) 120cm széles a guriga (212gr/m2), de nem akarom úgy csinálni, hogy csak az alja legyen üvegezve. Tehát lehet, hogy az lesz, hogy hosszában megfelezek egy darabot, így kapok két 60cm-s csíkot, azokat tenném a két oldalra, a maradékot ráhajtva az aljára, ezek után az aljára az eredeti 120cm szélességében. De gondoltam olyanra is, hogy keresztbe lennének a sávok, nem hosszában. Hát majd meglátjuk, mi lesz belőle mire odáig eljutok. Egyelőre rajzolnom kell és vágni a rétegelt lemezeket. A hétvégén öcsém is hazatér a nyaralásból, majd ő fog segíteni. Asztalos, talán tudja, hogyan kell bánni a fával. :)
Oldalmegjelenítési idő: 0.106 másodperc