Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Egy 4.0m dayboat építése - fuge76 témája

Egy újabb 4.0 dayboat 3 hónapja 2 hete #3127

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 58
Majd szóljatok, mikor. Szívesen csatlakoznék.
Gratulálok a hajóhoz! Majd kérlek, tedd fel a Hajóregiszterbe.
Utolsó szerkesztés: 3 hónapja 2 hete Írta: mezix.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egy újabb 4.0 dayboat 3 hónapja 2 hete #3126

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Szuper ötlet a közös vitorlázás! A Velencei tavon vagyok vele a legtöbbet. Én Sukorónál szoktam vízre tenni, van ott egy horgász kikötő egy elég ramaty állapotú sólyával, de legalább ingyen van ;)

Még júniusban esélyes, hogy egyszer lemegyek oda. Előtte egyeztessünk!

Egy újabb 4.0 dayboat 3 hónapja 2 hete #3125

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Köszi! Sok segítséget adott a bogod is! Igen kivehető, alul több réteg rétegelt lemezbe csináltam egy furatot, abba ül, fent pedig az eredeti terv alapján, csak hátrafelé állnak a tartók és nem átmenő furattal, hanem körbehurkolt kötéllel rögzítem.
A kormányrúd hosszabbító is terveben van, csak még nem volt rá időm. A lyuk már megvan a rúd végén. Átmenő (gumi)köteles megoldással gondoltam összekapcsolni.
Emlékszem egy korábbi találkozón említetted, hogy le akarod burkolni. Az új vitorlázatról készült képeiden pedig láttam is hogy megtörtént :)
Ha van kedved, majd összehozhatunk valamikor közös hajózást, pl a Velencei tavon, és legalább letesztelhetjük az új vitorlád hatékonyságát is ;)

Egy újabb 4.0 dayboat 3 hónapja 2 hete #3124

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
Nagyon szép lett, gratulálok! :up
Az árboc kivehető lett, nem pedig lehajthatós? A légszekrény kialakítás jó ötlet volt, én svert szekrénynél lévő ülés alatt csináltam meg. Az Airtex anyag nekem nagyon bevált. Nem nyúlik nem ráncosodik, jó választás!
Egy jó tanács: Szerezzél be egy kormányrúd hosszabbítót, mert ha egyedül csapatod, akkor tapasztalatom szerint érdemesebb a hajó közepénél ülni! Így azonban rövid lesz a kormányrúd és nem fogod elérni.

Sajnálom hogy nem én leszek ott a Hajóépítő Találkozón, pedig megcsodálnám élőben is :(
Jó szelet kívánok hozzá!

Egy újabb 4.0 dayboat 3 hónapja 2 hete #3120

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Még néhány utolsó simítás + szerelvények, vitorla összeállítása és vízre kerül egy újabb dayboat! Ha minden jól megy akkor a hónap utolsó hetében Fenyvesen, aztán pedig a találkozón a Tisza tavon. :sali

1.jpg

A tervekhez képest kicsit módosítottam, lezártam az orrát, és a hátsó légszekrényt is megnöveltem, zárható deckfedéllel.

3.jpg

2.jpg

A vitorlát airtex-ből varrtam. A vitorlakészítés topicban vannak róla képek.
Szeretnék még egy méretpontos ponyvát is varrni rá és jó lenne a szezonra helyet találnom a tároláshoz itt BP-n vagy környékén, hogy minél többet használhassam. :)

4 éve 1 hete #55

• csaba_admin
  • csaba_admin profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
A topik korábbi hozzászólásait ITT találod.
Oldalmegjelenítési idő: 0.179 másodperc