Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Evezõk készítése otthoni körülmények között

Evezõk készítése otthoni körülmények között 10 hónapja 2 hete #2825

• viktor
  • viktor profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Fulladozik gépesített muhelyben nem volt kunszt. Szerintetek plexivel milyen? :sali
Mellékletek:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Evezõk készítése otthoni körülmények között 10 hónapja 2 hete #2823

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
Ha te ezt két óra alatt csináltad, akkor cseréld ki az elemet a seiko-ban, mert néha-néha meg-megáll :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: viktor

Evezõk készítése otthoni körülmények között 10 hónapja 2 hete #2822

• viktor
  • viktor profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Raszantam 4 ebèdidöm. 4×30 perc és elkészült. Kőris nyél ,mahagóni ,amerikai feketedió, uvegszallal erősítve epoxival. 1,1kg
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 10 hónapja 2 hete Írta: viktor. Indoklás: .

Régi faragott lapát felújítása 1 éve 3 hónapja #2554

• Béka
  • Béka profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Az ezeréves lakkréteg eltávolítása után még előbukkant pár repedés, és hevenyészett javítás nyoma.
A kiharapást egyszerűen derékszögben kivágtam mindkét tollból. A fa anyaga helyenként annyira puha, hogy amikor vágás előtt késsel bekarcoltam, kis híján átvágtam a tollat.
Mint a mérés mutatja, már most sem könnyű darab, és hol van még a laminálás...
A következő a kivágott rész visszapótlása lesz.
Mellékletek:

Régi faragott lapát felújítása 1 éve 4 hónapja #2452

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 13
Helló! A kiharapás pótlása szerintem működni fog egy jó ragasztóval. Arra gondoltam, hogy mivel üveggel laminálod, nem lehet-e a gyantás feltöltés helyett csak visszacsiszolni. A képek alapján nem látszik, hogy kibírja-e a gyengítést, majd az üvegszálas erősítést.

Régi faragott lapát felújítása 1 éve 4 hónapja #2444

• Béka
  • Béka profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Üdvözöllek Benneteket!

Egy ideje őrizgetek egy talált faragott kajak lapátot, amelynek mindkét tollából barbár kezek darabokat ráspolyoztak ki. Gondolkoztam miért csinál ilyet valaki, azután rájöttem, hogy feltehetőleg a '80-as évek végén a wing lapátok megjelenése előtt egy újító szellemű versenyző így próbálta elérni, hogy a vízfogása közelebb essen a hajó tengelyéhez.

Mellékelem a képeket (ha sikerül... :) )

A tollon található repedéseket kitisztítom, beöntöm műgyantával, azután az egész tollat bevonom 165 gr/m2 üvegszövet laminátumával. (A mai ízlésünknek már így is elég nehéz a lapát, úgyhogy sokat már nem rontok rajta :) )

Kérlek Benneteket, hogy a hiányzó darabok (minél egyszerűbb - és esztétikus) pótlására adjatok ötleteket.
Eddig az jutott eszembe, hogy az íves "kiharapásokat" egyenesre vágom és mellé ragasztom a toldást..., de biztos van más megoldás is.

Üdvözlettel:

Béka
Mellékletek:

Kenu "ütő" 1 éve 5 hónapja #2399

• PZoli
  • PZoli profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Yumi beküldte:
Barkácsolgattam ,hétvégén facér voltam...

Toll: juhar, etimoe, éger, hárs. Szegése 2,5mm karbonnal, lapra SR55.. -al laminálva 110gr-os üveggel, nyél karbonból (ezt indokolatlanul erősre sikerült) . Ha másra nem....tálalni a rántott gévagombát, bulgurral jó lesz. ;) 885gr, amit sokallok, nyél nagyon sok ebből (365gr). Na...majd a következő.

Helló!

Új vagyok még itt, de nagyon érdekelne egy részletesebb leírás a készítéséről, ha nem titok.
Főleg a karbon szegő kivitelezése és a toll, szár csatlakozás megoldása.

Evezõk készítése otthoni körülmények között 1 éve 10 hónapja #2199

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 14
Ha valakit érdekelne,itt egy video a grönlandi evező elkészítéséről.A videó alatt ott a tervrajz linkje is.Csak ne inchben számolna.:-(

Evezõk készítése otthoni körülmények között 2 éve 1 hónapja #1902

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Köszönetek: 14
Sziasztok.Végre én is befejeztem egy pár evező otthoni készítését.:-) Igaz,nem olyan szépek mint Zolié.Már alig várom,hogy kipróbálhassam milyen az evezés velük.:-)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 2 éve 1 hónapja Írta: fonix38.

Evezõk készítése otthoni körülmények között 2 éve 2 hónapja #1897

• laszlo70
  • laszlo70 profilkép
  • TÁVOL
  • Köszönetek: 19
 Az évgyűrűk korai pászmái nagyon lágyak, ha használsz is jegenyefenyőt, csakis lassan nőtt, sűrű évgyűrűset használj ( egy évgyűrű ne legyen nagyobb 1-2 mm-nél), különben nagyon nehéz a megmunkálás, illetve az elkészült darab semmire sem lesz jó. Ha " morzsálódik", valószínűleg nem elég éles a gyalu. Hajlamos a kiszakadozásra is. Ha evezőt készítesz belőle, akkor úgy érdemes  alakítani, hogy a toll részen álló évgyűrűk legyenek, ha kész van, kétoldalról 90 gr szövettel laminálni és lakkozni. Gondolom, te natúr evezőt szerettél volna, erre a jegenyfenyő nem igazán alkalmas. Tehetsz a hegyére akár egy  koptató csíkot, mondjuk akácból, ferde átlapolással ragasztva. Amúgy nagyon szépek az evezőid.
Utolsó szerkesztés: 2 éve 2 hónapja Írta: laszlo70.
Oldalmegjelenítési idő: 0.273 másodperc