Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Fa alapanyagok

Egzóta faanyag 3 hete 20 órája #3206

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 4
Nekem eddig ez jött be: zatik.hu Itt jó nagy a választék és szét lehet pakolni az egész boltot ???? viszont csak készpénzzel lehet vásárolni. Fõleg az üllői úti bolt a jó
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Egzóta faanyag 3 hete 22 órája #3205

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Sziasztok!
Evezőket szeretnék gyártani és szükségem lenne faanyagra. Tudja valaki honnan lehet beszerezni asztalos minőségű egzóta (meranti, okume vagy mahagóni) fűrészárut?

Új hajófaragó 3 hete 6 napja #3204

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Szia!

Köszi az elismerést és a tippet.
Mivel fuge76 is ezt ajánlja, így egyre inkább hajlok erre az airtex szövetre. Mivel én alapvetően a túlbiztosítás híve vagyok (ezért is építettem plusz légtartályokat és erősítéseket a hajóba) így a szegélyszalagot nem fogom kihagyni.

Új hajófaragó 4 hete 10 órája #3203

• eMeR
  • eMeR profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Szia Epeter,

gratulálok a hajódhoz, nagyon szép lett. És üdv a Werszko tervet építők csapatában :sali Nekem is 4.0 Dayboat van, és szintén airtex anyagból lugger vitorla. Tavaly varrtam és az idei szezont végig vele hajóztam. Nem bántam meg az anyagválasztást! Találsz képeket a varrásról az alábbi topicban:
Én nem használtam szegő szalagot, simán az anyagot hajtottam vissza. Az erősítéseknél visszahajtás nélkül, simán cikk-cakk varrást használtam. Kétoldalú ragasztóval állítottam össze a szeleteket és így sokkal könnyebb volt varrni.

Ajánlom a határ úti ponyvást. Én nála vettem, jó áron ;) Ne ijedj meg a google maps tévesen írja, hogy végleg bezárt. Nála vettem múlt héten PVC ponyva anyagot is amiből az idei téli projekt egy hajóponyva lesz :)

Itt egy kép a teljes vitorláról:
36957635_10214458320630503_3670636448828096512_o.jpg
Utolsó szerkesztés: 4 hete 10 órája Írta: eMeR.

Új hajófaragó 4 hete 22 órája #3202

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
Az új rigg-et úgy méreteztem, hogy a vitorlarendszer súlypontja pontosan oda essen, ahol a régi lugger vitorláé volt. Nem volt egyszerű, de többszöri átszámolást követően megszületett a tökéletes megoldás és nem bántam meg.
A gaff rúd és a szerelvények össz súlya kisebb lett mint a régi gaff rúd így inkább annak előtte volt instabilabb.
Azóta sokkal élvezetesebb vele vitorlázni :-)

Az Airtex szövet a hasonló tulajdonságú vásznakhoz képest jóval könnyebb, de természetesen az anginnál nehezebb.
Azt néztem, hogy a dacron féle vitorlaanyagnál viszont nem nehezebb, ezért is gondolom, hogy megfelelő választás volt vitorlaanyagnak
Utolsó szerkesztés: 4 hete 22 órája Írta: fuge76.

Új hajófaragó 4 hete 1 napja #3201

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Köszi az infókat! Még egy kérdés. A hajódnak eredetileg Lug vitorlája volt, amikor meghosszabbítottad az árbocot és még egy gaff rúddal is meg némi szerelvénnyel is "megfejelted" nem lett instabilabb a magasra került többletsúly miatt?
Amúgy ez a textil nem sokkal nehezebb mint az angin.

Új hajófaragó 4 hete 1 napja #3200

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
Uh, ez valóban sok kérdés, de válaszolok sorjában :)

- Bomlás: Az anyag impregnált ezért nem bomlik a szabás mentén. Elég csak cikk-cakkban levarrni.
- Szegő szalag: Csak a vitorla szélére varrtam be, a vitorlacikkek összevarrásánál csak levarrtam cikk-cakkban
- Baum: A baum végét lekötöttem egy kötélbikához, amit az árboctartó talphoz rögzítettem, így állítható maradt a baum magassága

Ha maradt még kérdés, akkor jöhet bátran, szívesen válaszolok :-)

Új hajófaragó 4 hete 1 napja #3199

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Olvastam a blogodat, de így is maradt kérdésem :)
Menniyre bomlik az anyag? Pl a sarkokra szabott erősítéseket külön-külön is be kell szegni, vagy elég egy sűrű cikk-cakk öltéssel végigmenni a szélein. Vagy pl a reffelőpontok megerősítéséhez is tettél a szegőszalagból, vagy ott hogyan/mivel erősítetted meg az anyagot (nem a bevarrt "foltokra" gondolok hanem az egész vitorlán keresztülmenő erősítésre)
Továbbá azt láttam, hogy a baum is villával kapcsolódik az árbochoz, de azt nem látom, hogy hogyan oldottad meg, hogy a villa ne csússzon fel az árbocon. Az árbocra tettél valami "akadályt" vagy a baum villa van lekötve valahova?
Na jó, hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Új hajófaragó 1 hónapja 9 órája #3198

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
Sima szegő anyagot, de nem kívülre, hanem belűre varrtam. A széleken ráhagytam annyit, hogy vissza tudjam hajtani duplán. Így szegőt is belehajtottam. Érdemes egyébként kétoldalas ragasztót használlni ilyenkor.
http://fugevitorlas.blogspot.com/2018/03/elkeszult-az-orrvitorla.html?m=1

Új hajófaragó 1 hónapja 11 órája #3197

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Néztem ezt az anyagot, de egy kicsit drágállom (majdnem négyszer annyi mint az angin). Minden esetre jobb mint a takaróponyva anyaga. Amúgy szegélynek milyen anyagot használtál?
Oldalmegjelenítési idő: 0.148 másodperc