Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: A műgyanták rejtelmei

Epoxi 5 éve 5 hónapja #150

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 16
Sziasztok! Én is biztatnám azokat, akiknek a SR5550-es alternatívájaként használható epoxikról van tapasztalata, hogy ossza meg velünk, mert biztosan többen vagyunk, akik a megszűnés :( miatt nem igazán tudjuk, hogy mit használjunk helyette. :unsure:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: lhtot.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Epoxi 5 éve 5 hónapja #149

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 69
Szia!
A 5550-as gyanta sajnos megszűnt, pedig ár-érték arányban egészen jó volt. A különböző EC epoxikat én még nem próbáltam, de a többen említették, mint lehetséges alternatíva.
Ha a gyanta nem UV álló, akkor érdemes valamilyen lakkal, vagy akár festékkel védeni, főleg, ha a hajót szabad téren tervezed tárolni, mert a napfény hosszú távon károsítja az epoxit. Szerintem akár üvegszövettel használod, akár nem, mindig több rétegben kell felvinni a gyantát, különben nem fed eléggé. A wet-on-wet módszer egyébként csak időt spórol: nem kell megvárni a rétegek közötti száradást, hanem azok egy menetben felvihetők.
Ha nem találsz megfelelő epoxit, akkor esetleg próbáld ki a wolf rendszert - ezt az Ausztriában kapható magas minőségű gyantát már többen is ajánlották - én pedig behoztam belőle egy kisebb mennyiséget (lásd fotó). Ha érdekel írj privátban, tudok kis mennyiséget is adni, hogy kipróbáld.

epoxi4.jpg
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: mezix.

Epoxi 5 éve 5 hónapja #148

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 12
Üdv!
Az Eureka anyagbeszerzés projekt bermuda háromszögébe eveztem, ezért kellene egy kis segítség.
Az ide kapcsolódó fórumot átolvastam, és arra jutottam,hogy az SR5550-es lesz a megfelelő epoxi, így kifejezetten az ezzel kapcsolatos (jó) tapasztalatokra fókuszáltam.
Ma gondoltam megrendelem,de ahol érdeklődtem (Kalita, Alvin Plast), egyiknél sincs, viszont ajánlottak helyette az egyik helyen 2017-est, a másiknál EC130-at. Sajnos minél több infót kaptam róluk,annál jobban belezavarodtam, mivel pl. a 2017-est egy rétegben ajánlották olyan vastagon, hogy teljesen fedje az üvegszövetet, majd erre egy réteg hozzá való UV álló gyantát, slussz.. Az UV lakkozást nem ajánlotta mivel vékony és sérülékeny (ebben lehet igazság), tehát a lakk helyett menne az UV epoxi..
Az úrnak felvetettem a "wet on wet" módszert, de azt mondta, hogy bőven elég egy réteg sőt,
"az üvegszövet adja meg az igazi szilárdságát, így minél több rétegben van gyantázva, annál inkább lesz hátrány, mivel a gyanta rugalmassága fog érvényesülni,nem pedig a szöveté"
Az EC130 esetében ennyire nem mentünk bele..
Szóval érdekelne,hogy melyiket ajánlanátok az SR5550 helyett, és mennyire lehet igaz amit az úr mondott az egy réteges ( illetve egy réteg epoxi+ még egy réteg UV álló epoxi) fedésről?
Danke előre is!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 5 hónapja Írta: Kundalini. Indoklás: helyesírás..

5 éve 9 hónapja #27

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 69
A topik korábbi hozzászólásait ITT találod.
Oldalmegjelenítési idő: 0.112 másodperc