Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Hajóelem készítés

Hajóelem készítés 1 hete 3 napja #3526

• bekesm
  • bekesm profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Köszönöm szépen válaszod! Igen kevés segítséget kaptam, azért kútfőből megoldottam.
Hátha más kezdőnek tudok segíteni!
Rétegelt lemezből 0,6 mm elkészítettem helyére a sablont, úgy, hogy az a külső laminálás után helyén marad, belülről nem lamináltam, ott lazúrozom.
Üvegpaplant 450 gr/m2 használtam, összesen 1+4 réteget (első réteg nem volt a legjobb :) . Most várom a jó időt, hogy tudjak festeni, illetve plexi üveg berakása van hátra.
Mindenkinek sok szerencsét! BUÉK!
IMG_20211231_162736.jpg
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 1 hete 3 napja Írta: bekesm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajóelem készítés 1 hete 3 napja #3525

• bekesm
  • bekesm profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Köszönöm szépen válaszod! Igen kevés segítséget kaptam, azért kútfőből megoldottam.
Rétegelt lemezből 0,6 mm elkészítettem helyére a sablont, úgy, hogy az a külső laminálás után helyén marad, belülről nem lamináltam, ott lazúrozom.
Üvegpaplant 450 gr/m2 használtam, összesen 1+4 réteget (első réteg nem volt a legjobb :) . Most várom a jó időt, hogy tudjak festeni, illetve plexi üveg berakása van hátra.

Hajóelem készítés 1 hete 3 napja #3524

• bekesm
  • bekesm profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas

Hajóelem készítés 1 hete 3 napja #3523

• bekesm
  • bekesm profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas

Hajóelem készítés 2 hete 3 napja #3522

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 30
Én ekkora felületű tetőt külön készíteném el. Először megcsinálnám a laminálást kívül belül, majd a fedélzettel összelaminálnám a megfelelő erősítésekkel és merevítésekkel együtt.
Van róla valamilyen rajzod, hogy miként lesz megoldva az alátámasztás és a meredítés?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bekesm

Hajóelem készítés 3 hete 17 órája #3520

• bekesm
  • bekesm profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Tisztelettel üdvözöllek!
Próbáltam utána olvasni, de kérdésemre nem találtam számomra (kezdő) értelmezhető hozzászólást. Pontosabban; sok okos dolgot találtam, de nem tudom számomra melyik a jó megoldás.
Valójában eszembe sem jutott a magán projekt, még hosszas 2 hónapos mester általi hitegetésből elegem nem lett.
Vettem egy hajót, melyre szeretnék építeni egy tetőhosszabbítást, mely alkalmas 1 db. napelem elhelyezésére. Mérete; tető 155x110 cm. és két oldalt 110x90 cm-es (átló 130 cm) háromszög oldalfal.
Elkészítési gondolatom:
- a hajóra elkészítenék egy 6mm-es rétegelt lemezből vázat,
- mely vázat poliészter gyantával (crystic 2-446 palv) és 300 gr./m2 üvegpaplannal laminálással bevonnák, alul felül 2-2 réteggel,
- majd Crystic 65pa 3101 Fehér festeném le.
Tehát a tetőhosszabbítás 4 réteg üvegpaplanból és 6 mm es rétegelt lemezből álna, mely lefestésre kerülne.
Számomra a legnagyobb kérdés hogy a tetőt alulról lehet –e, tudom –e laminálni, üvegpaplannal bevonni. (mennyezet laminálható –e?)
Haladó építők, miként oldanák meg ezt a feladatot?
Megköszönöm építő jellegű kritikát, útmutatást.
A fotón látható ponyva kiváltására.
munka.jpg
Oldalmegjelenítési idő: 0.076 másodperc