Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Ladix - egy ideális horgászcsónak építése

Ladix - egy ideális horgászcsónak építése 2 hónapja 2 hete #3138

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Engem is nagyon érdekel, hogy milyen lesz az elkészült csónak. Főleg a stabilitása kérdés számomra. Csaba, majd a végén egy óvatos becslést az anyagköltségről megosztanál velünk? Már jó ideje fontolgatok egy fix csónakot letenni a Velencei-tóra, egyelőre jó megoldásnak tűnik.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Ladix - egy ideális horgászcsónak építése 2 hónapja 2 hete #3136

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 58
A hajó szinte szerkezetkész. Már csak az elülső dekk, az ülések és az alsó üvegszövetezés, valamint a hosszanti vezetők felragasztása van hátra. A belső habléc felragasztása után nyilvánvalóvá vált, hogy a hajó nagyon erős, masszív, szinte robusztus vízi jármű lesz. A súlyát még nem mértem meg, de szerintem a végére valahol 40-50 kg körül lesz. A fartükörre keményfából erősítés került rá, hogy a motor terhelését jól bírja. Lesz rajta azért két evezővilla is, hogy egy személy is hatékonyan tudja hajtani. Közben írom az építési útmutatót is, hogy a hajó elkészülte után ne kelljen sokáig várni rá. Az építés gyorsan halad, szerintem nem lesz több az építési idő, mint 25-35 óra.

01_2018-07-04.jpg

02_2018-07-04.jpg

03_2018-07-04.jpg

04_2018-07-04.jpg

Ladix - egy ideális horgászcsónak építése 3 hónapja 1 napja #3134

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
A hajó már 3D-ben van. Ma kihoztam a fényre. Egészen ladik formája van.

Ladix - egy ideális horgászcsónak építése 3 hónapja 4 napja #3132

• Dexurai
  • Dexurai profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Nagy érdeklődéssel várom a fejleményeket és a csónak elkészültét. Amennyiben lenne rá lehetőség szívesen megvizsgálnám személyesen (esetleg kipróbálnám) a csónakot.
Addig is előre is köszi a belefektetett pénzt, időt és energiát. :clapp

Ladix - egy ideális horgászcsónak építése 3 hónapja 2 hete #3128

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Sziasztok! Ahogy már a facebookon is jeleztem, elkezdtem a LadiX építését. A koncepcióról először ebben a cikkben írtam. A projekt jó pár évet váratott magára, mert mindig jött valami fontosabb (pl: OZ Goose, kanadai fa-vászon kenu).
Most végre itt az idő, hogy megépítsem az ideális horgászcsónak kifejezetten otthoni építésre kifejlesztett változatának prototípusát. A hajót a hagyományos tiszai ladik inspirálta, annak méreteit részben felhasználva Michael Storer segítségével készültek el a tervek, a terítékrajz, és az alkatrészek méretezése.

További részletek hamarosan.
Utolsó szerkesztés: 3 hónapja 2 hete Írta: mezix.
Oldalmegjelenítési idő: 0.222 másodperc