Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: SUP építés

Hipp - Hopp - SUP 2 éve 10 hónapja #2850

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 15
Nem igazán tetszettek a szögletes formájú megoldások, ezért ez egy hibrid design, a teteje és az alja 4mm-es nyír rétegelt lemezből, az élei vékony csomómentes borovi lécekből készül strip plank módszerrel.
Egy estényi rajzolgatás után már mehetett is a gerinc meg a bordák a marógépre.

Image2017-09-25_17-21-53-667.jpg

Image2017-09-25_17-21-53-668.jpg

A felső és alsó réteg egy-egy félbevágott 1520x1520mm-es rétegelt lemezből készült, amiket a jó öreg "scarf"-olással toldottam

Image2017-09-25_17-21-53-764.jpg
Üdv.: MDini
Utolsó szerkesztés: 2 éve 10 hónapja Írta: MDini.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hipp - Hopp - SUP 2 éve 10 hónapja #2849

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
És ha már szóba került...
A kedvesemnek nagyon megtetszett a nyáron ez a felállva evezősdi, gondoltam milyen szép karácsonyi ajándék lenne.
Utána is néztem mennyibe kerül egy felfújhatós, de az árak láttán le is tettem a vásárlásról, az biztos hogy én ennyit nem adok ki egy darab gumiért :) Meg hát nagyon szégyellném magam, ha hajóépítő létemre nem tudnék összehozni egy szebbet, jobbat, fábbat .)
Az elhatározást tett követte, utánanéztem milyen formát ajánlanak egy kezdőnek, beizzítottam a delftshipet és íme az eredmény.

SUP.jpg

SUP2.jpg
Utolsó szerkesztés: 2 éve 10 hónapja Írta: MDini.

Sup építés. 2 éve 10 hónapja #2848

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Sziasztok!

Téma volt már itt a fórumon a hab maganyagos építés, vissza kell keresni.
A "hungarocell" semmiképp nem lesz jó, a lépésálló zártcellás szigetelés volt használható, de emlékeim szerint csak epoxi gyantával működik.
SUP-oknál, szörföknél a hab mag hosszanti tengelyébe egy függőleges fa "gerincet" szoktak ragasztani merevítésnek. Viszont az üvegszövet borítás tömegéről, rétegrendjéről lövedékem sincs. Esetleg külföldi leírást tudsz találni, nekem a "DIY foam sup"-ra elég sok találatot dobott ki.

Sup építés. 2 éve 10 hónapja #2847

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Szia Pitta!

Én viszonylag laikus vagyok a témában, de az biztos, hogy valami lépésálló lábazati szigetelőanyaggal próbálkoznék. Mielőtt viszont bevásárolnál érdemes tesztelni ezeket, mert nagy esély van rá, hogy nemkívánt reakcióba lép a lamináló gyantával. Egyébként én nem üvegszövetet, hanem üvegpaplant használnék lamminálásra.

Sup építés. 2 éve 10 hónapja #2846

• Pitta
  • Pitta profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok Istvàn vagyok.
Szeretnék supot építeni. Ezügyben kérnék segítséget. Milyen hungarocelt vegyek hozzà? Lehet e akkora hungarocelt venni hogy egy darabbòl kijöjjön, vagy lehet több darabbòl összeragasztani? És milyen üvegszövet kell hozzà? Megnéztem màr pàr videòt, sup és szörf gyàrtàsròl a youtube on.
De abbòl mindent nem tudtam meg. Én csak egy egyszerû sup formàt szeretnék készíteni.
Elôre is köszönöm a vàlaszokat.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.090 másodperc