Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: SUP építés

Sup építés. 2 hete 6 napja #3437

• speeddo86
  • speeddo86 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Köszönöm tippet, írtam a terv ügyében. Amikor megkapom átnézem, hogy melyiket válasszam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Sup építés. 3 hete 4 napja #3435

Szia!
Speciel én a Taal SUP-ot nem sorolnám az egyszerű és gyors projektek közé, nekem olyan 150 óra lett a vége, egy profi amerikai építőnek 115 óra (waldiewoodworks Instagramon). Keress rá YouTube-on Aaron de Ruiter csatornájára, neki van egy saját tervezésű deszkája, egy feliratkozásért cserébe email-ben elküldi a terveket, és az építést is végigdokumentálta vlog formában.
Még nem jutott időm arra, hogy kommentekkel lássam el a őket, de érdekességnek itt vannak a az én képeim a Taal építéséről: photos.app.goo.gl/qmTCD4TVRBPDjRAr9. Pár dolgot lehetett volna egyszerűbben és gyorsabban is csinálni, de a 115 óra akkor lehet igaz, ha minden flottul megy elsőre.

Sup építés. 3 hete 5 napja #3434

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 69
Szia! Egyelőre csak angolul érhető el. Most a Viola terveit fordítom, de hát az a fránya szabadidő.. Mindkét hajó építési dokumentációja csaknem száz oldalas tele nehéz szakmai szöveggel. Előbb-utóbb elkészül.

Sup építés. 4 hete 2 napja #3431

• speeddo86
  • speeddo86 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Sziasztok! Van valami előrelépés SUP tervek frontján? Nagyon megtetszett a szállíthatóság miatt. Valami egyszerűen megépíthetőt keresek. Semmi tucatszám kikönnyített merevítés vagy kerekded formák meg ilyen úri huncutságok.
Ahogy elnéztem küllemre a Taal SUP vagy a Kaholo jönne be.

Sup építés. 1 éve 9 hónapja #3192

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Köszi, azt hiszem élek a lehetőséggel.
A Storer féle dizájn nagyon tetszik, de egy kicsit félek tőle, hogy kezdők számára instabil kissé. Amiket eddig néztem azoknak full lapos az alja, talán csak az orr résznél van benne némi "V" profil. A Storer félének pedig a hátulja sem lapos teljesen. Találtam egy videót is ahol épp tesztel valaki egy ilyet, és eléggé imbolyog rajta, bár az is lehet hogy csak szimplán nincs egyensúlyérzéke :think
Lehet, hogy erről meg kéne kérdezni a tervező mestert! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ME2jOF7N0Cw&feature=youtu.be
Utolsó szerkesztés: 1 éve 9 hónapja Írta: fuge76.

SUP terv 1 éve 9 hónapja #3191

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
Szia Füge! Ez remek hír. Én is megépítem a Taal SUP-ot legkésőbb tavasszal. Az építés alatt szeretném véglegesíteni a magyar nyelvű útmutatót. Ha van kedved csatlakozz be, és építsünk 2 prototípust. A többit megírom privátban. Ha nem ez, akkor a CLC boats Kaholo-ját tudom ajánlani. Ezen kívül nekem a JEM Watercraft SUP-jának is megvannak a tervei. Szerintem a Storer féle dizájn a legjobb. Már csak az a kérdés, mi legyen a magyar neve a SUP-nak - SUhanó? ;)

Sup terv 1 éve 9 hónapja #3189

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Sziasztok!

Eddig nem nagyon izgatott a SUP, mint vízi jármű, de úgy néz ki hogy jövőre építenem kéne mindjárt kettőt is. :)
Feleségem egy csapatépítő buli alkalmával kipróbálta és beleszeretett az eszközbe. Úgy gondoltam hogy építek neki is és a lányomnak is egyet-egyet.
Tud esetleg valaki jó tervet ajánlani? A Storer-féle terv elérhető már valamilyen formában? Az sem baj, ha angolul van.

Sup építés. 2 éve 10 hónapja #2854

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Szia! A Noviának van polisztirolhoz való poliészter gyantája, ami nem károsítja az anyagot. Szerintem kérdezd meg.

Hipp - Hopp - SUP 2 éve 10 hónapja #2853

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
Wow, gratula, ez igazán formás kis SUP lesz, ha elkészül. M. Storernek is van egy saját tervezésű SUP-ja. Már fordítom az útmutatót.

Hipp - Hopp - SUP 2 éve 10 hónapja #2851

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 15
Következett a gerinc és az azt merevítő lécek összeragasztása :

Image2017-09-25_17-25-48-166.jpg

A fenék lemez felrajzolása és kivágása után elkezdtem összeállítani:

Image2017-09-25_17-21-53-768.jpg

Itt tart most az építés, remélem a napokban tovább tudok vele haladni.
Üdv.: MDini
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.104 másodperc