Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: SUP építés

Sup építés. 1 hete 5 napja #3192

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Köszi, azt hiszem élek a lehetőséggel.
A Storer féle dizájn nagyon tetszik, de egy kicsit félek tőle, hogy kezdők számára instabil kissé. Amiket eddig néztem azoknak full lapos az alja, talán csak az orr résznél van benne némi "V" profil. A Storer félének pedig a hátulja sem lapos teljesen. Találtam egy videót is ahol épp tesztel valaki egy ilyet, és eléggé imbolyog rajta, bár az is lehet hogy csak szimplán nincs egyensúlyérzéke :think
Lehet, hogy erről meg kéne kérdezni a tervező mestert! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ME2jOF7N0Cw&feature=youtu.be
Utolsó szerkesztés: 1 hete 5 napja Írta: fuge76.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

SUP terv 1 hete 6 napja #3191

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 63
Szia Füge! Ez remek hír. Én is megépítem a Taal SUP-ot legkésőbb tavasszal. Az építés alatt szeretném véglegesíteni a magyar nyelvű útmutatót. Ha van kedved csatlakozz be, és építsünk 2 prototípust. A többit megírom privátban. Ha nem ez, akkor a CLC boats Kaholo-ját tudom ajánlani. Ezen kívül nekem a JEM Watercraft SUP-jának is megvannak a tervei. Szerintem a Storer féle dizájn a legjobb. Már csak az a kérdés, mi legyen a magyar neve a SUP-nak - SUhanó? ;)

Sup terv 2 hete 17 órája #3189

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
Sziasztok!

Eddig nem nagyon izgatott a SUP, mint vízi jármű, de úgy néz ki hogy jövőre építenem kéne mindjárt kettőt is. :)
Feleségem egy csapatépítő buli alkalmával kipróbálta és beleszeretett az eszközbe. Úgy gondoltam hogy építek neki is és a lányomnak is egyet-egyet.
Tud esetleg valaki jó tervet ajánlani? A Storer-féle terv elérhető már valamilyen formában? Az sem baj, ha angolul van.

Sup építés. 1 éve 1 hónapja #2854

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Szia! A Noviának van polisztirolhoz való poliészter gyantája, ami nem károsítja az anyagot. Szerintem kérdezd meg.

Hipp - Hopp - SUP 1 éve 1 hónapja #2853

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 63
Wow, gratula, ez igazán formás kis SUP lesz, ha elkészül. M. Storernek is van egy saját tervezésű SUP-ja. Már fordítom az útmutatót.

Hipp - Hopp - SUP 1 éve 1 hónapja #2851

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 14
Következett a gerinc és az azt merevítő lécek összeragasztása :

Image2017-09-25_17-25-48-166.jpg

A fenék lemez felrajzolása és kivágása után elkezdtem összeállítani:

Image2017-09-25_17-21-53-768.jpg

Itt tart most az építés, remélem a napokban tovább tudok vele haladni.
Üdv.: MDini

Hipp - Hopp - SUP 1 éve 1 hónapja #2850

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Nem igazán tetszettek a szögletes formájú megoldások, ezért ez egy hibrid design, a teteje és az alja 4mm-es nyír rétegelt lemezből, az élei vékony csomómentes borovi lécekből készül strip plank módszerrel.
Egy estényi rajzolgatás után már mehetett is a gerinc meg a bordák a marógépre.

Image2017-09-25_17-21-53-667.jpg

Image2017-09-25_17-21-53-668.jpg

A felső és alsó réteg egy-egy félbevágott 1520x1520mm-es rétegelt lemezből készült, amiket a jó öreg "scarf"-olással toldottam

Image2017-09-25_17-21-53-764.jpg
Utolsó szerkesztés: 1 éve 1 hónapja Írta: MDini.

Hipp - Hopp - SUP 1 éve 1 hónapja #2849

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
És ha már szóba került...
A kedvesemnek nagyon megtetszett a nyáron ez a felállva evezősdi, gondoltam milyen szép karácsonyi ajándék lenne.
Utána is néztem mennyibe kerül egy felfújhatós, de az árak láttán le is tettem a vásárlásról, az biztos hogy én ennyit nem adok ki egy darab gumiért :) Meg hát nagyon szégyellném magam, ha hajóépítő létemre nem tudnék összehozni egy szebbet, jobbat, fábbat .)
Az elhatározást tett követte, utánanéztem milyen formát ajánlanak egy kezdőnek, beizzítottam a delftshipet és íme az eredmény.

SUP.jpg

SUP2.jpg
Utolsó szerkesztés: 1 éve 1 hónapja Írta: MDini.

Sup építés. 1 éve 1 hónapja #2848

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Sziasztok!

Téma volt már itt a fórumon a hab maganyagos építés, vissza kell keresni.
A "hungarocell" semmiképp nem lesz jó, a lépésálló zártcellás szigetelés volt használható, de emlékeim szerint csak epoxi gyantával működik.
SUP-oknál, szörföknél a hab mag hosszanti tengelyébe egy függőleges fa "gerincet" szoktak ragasztani merevítésnek. Viszont az üvegszövet borítás tömegéről, rétegrendjéről lövedékem sincs. Esetleg külföldi leírást tudsz találni, nekem a "DIY foam sup"-ra elég sok találatot dobott ki.

Sup építés. 1 éve 1 hónapja #2847

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
Szia Pitta!

Én viszonylag laikus vagyok a témában, de az biztos, hogy valami lépésálló lábazati szigetelőanyaggal próbálkoznék. Mielőtt viszont bevásárolnál érdemes tesztelni ezeket, mert nagy esély van rá, hogy nemkívánt reakcióba lép a lamináló gyantával. Egyébként én nem üvegszövetet, hanem üvegpaplant használnék lamminálásra.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 1.445 másodperc