Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Lakk

Lakk 1 hete 6 órája #3148

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 1
Megfogadtam a tanácsod. Beszereztem a szükséges anyagokat (2K alapozó és 1k festék). Ha minden jól megy hétvégén meg tudom csinálni az alapozást, és - jobb hijján - jövő héten a festést. Végülis a Budalakknál találtam kifejezetten hajófestéket, amit RAL kód alapján tudnak keverni és az ára kb. harmada-negyede a nagy márkaneveknek, vagy az autófestékeknek. Azért egy kicsti izgulok, hogy milyen lesz a végeredmény :D
Utolsó szerkesztés: 1 hete 6 órája Írta: Epeter.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Lakk 2 hete 3 napja #3147

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 58
Szia! Igazán szép munkát jól előkészített felülettel és jó minőségű 2K alapozóval és hajófestékkel (lakkal) lehet elérni.
Nekem az epoxi színező paszta is bejött. Itt lehet kapni: shop.alvin-plast.hu/spl/275431/Epoxi-szinezo-pasztak
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Epeter

Lakk 2 hete 4 napja #3146

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 1
Sziasztok!

Kis hajómmal közeledek a külső festéshez. Mivel nem sikerült olyan szépre a külseje (a belseje sem) hogy átlátszó réteget kapjon, így marad a festés. És itt jön a kérdés: Milyen festéket vegyek? Az internetet már feltúrtam. Olvastam a korábbi hozzászólást, de az, hogy ppg az elég tág fogalom (a Trilak is viseli a ppg jelzést , akárcsak a Deltron vagy a Quickline). A technológia- festés/lakozás bejegyzése sem tartalmaz konkrét márkaneveket. A festék szaküzletekben a sima zománcokról lebeszéltek, a minősített hajófestékek baromi drágák, aranyárban vannak az autófestékek is.

Az epoxiról mint színezett bevonatról az egyik műgyanta forgalmazó maga írtra, hogy nem igazán jó (de itt már más is írta, hogy nem fed rendesen).
Szóval mit tudtok ajánlani? Hány rétegben érdemes lefesteni? Milyen megoldás lenne, egy olcsóbb de azért UV álló zománcfesték egy kemény 2k-s lakk bevonattal? Esetleg mégis valami színező port amit az epoxiba tudok keverni?
Előre is köszi a segítséget.

Lakk 3 hónapja 4 napja #3086

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 7
Szia!
PPG márka.Egy autófenyező műhelyben vettem, ahol eladásra is kevernek festéket.
A lakk két komponensű, gyorsan szárad. Két rétegben kell felhordani, hogy igazán szép felületet kapjunk.
Kicsit macerás csónakot lakkozni. Szórt fény és pormentes környezet kell hozzá. Beltérben nem is érdemes próbálkozni, hacsak nem lakkozóműhelyben. Szabadban meg a szél, bogarak, por...

Lakk 3 hónapja 2 hete #3077

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 13
Szia Banditoo! Milyen lakkot használtál, és hol vetted?

Lakk 3 hónapja 2 hete #3074

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 7
A GISre autókra használatos PPG festéket(bázis) és kétkomponensű szintelen lakkot használtam. Jól köt az epoxihoz, gyorsan szárad, de iszonyatosan büdös. A lakk nagyon kemény, magas UV védelmet ad. Szórópisztoly kell hozzá. A festéket és a lakkot is legalább két rétegben kell felvinni. A festék könnyen sérül, legjobb azonnal lakkozni is.

Lakk 3 hónapja 2 hete #3073

• Kavics411
  • Kavics411 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Halló !
Üvegszövettel epoxival (sr5550) el erösitett rtgltzmz kenumra szetetnék matt fehér festéket. Epoxi szinezöoasztával már volt dolgom de sajnos a fehér az nem takar kellőképpen. Esetleg a dunaplaszt akril alapu hajofestékkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? A gyártó azt mondta hogy epoxira nem tesztelték csak poliészterre...
Mellékletek:

Lakk 11 hónapja 3 napja #2840

• markus
  • markus profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • BUILD YOUR RACING BOAT YOURSELF!
  • Köszönetek: 4
EPIFANES 2K PUR-t használtam rá. Ok, működik.

Lakk 11 hónapja 5 napja #2833

• viktor
  • viktor profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szeretném megkèrdezni valakinek van már tapasztalata ezzel a lakkal? Köszönöm :sali
Mellékletek:

Lakk 11 hónapja 4 hete #2792

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Ah... na ez pont kimaradt. Köszi mindkettőtöknek a segítséget.
Utolsó szerkesztés: 11 hónapja 4 hete Írta: hmiklos.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.506 másodperc