Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Szállítás tetőcsomagtartón

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2351

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 15
Az eggyik hajos talalkozon mutatta valki a tagok kozul nekem, hogy kell hgy hullamot, csavart tenni a szalagon mindenutt korbe. Fent /oldalt. Azota nem rezonal. Csak ha nem figyelek oda, mikor feszitem meg, s simara hagyom. :-)
Remelem a kepen latni valamenyire amirol irtam.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 3 éve 6 hónapja Írta: fonix38.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hmiklos

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2350

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy van tapasztalat az autópályával is, így lehet vinni távolabbi nyaralásokra is a hajót. A leírtak alapján gondolkodom akkor valami szintetikus kötél-spanifer kombinácíón, hogy feszíteni is lehessen, illetve talán ha a nagyobb rész kör keresztmetszetű, akkor nem szitál annyira. Esetleg még valamilyen takaró ponyvában, amivel az utazó részeket lehet takarni, hogy oda ne tudjon belekapni a menetszél... Csak jussak el odáig, hogy ez legyen a legnagyobb problémám :)

Köszönettel, Bence

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2349

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
Szia!

Nekem a kenu simán bírta az autópályát. 130 se okozott gondot. Inkább a spanifer rezonálása a szűk keresztmetszet.
Nekem 90 felett már úgy búg mit egy megvadult turbina.

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2348

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 16
Szia Bence! Én több éve megyek pályán (110) kenuval. Négy komoly spanifer fent. Plusz elöl és hátul lekötve a vonóhoroghoz és a vontató szemhez.

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2347

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

A 90 km/h megnyugtató, bár kissé reménykedtem, hogy esetleg autópálya tempóval is működik :whistle:

Köszi, Bence

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2346

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 15
SZia Bence,Nekem secperc is volt fent,máskor meg Ozracer is. 80-90 km/ó simán ment.Fertő-tó ,Balaton./Párkányból.Meg ha a spanifer jol be van állítva,akkor nem is rezonál be.DE!!! A csomagtartót ALAPOSAN ellenőrizni,Mert az Ozracert csomagtartóstól (igaz nagy szél is volt.) 80.nál letépte a menetszél+szél.Azóta nagyon oda figyelek rá-S nem volt probléma.
Utolsó szerkesztés: 3 éve 6 hónapja Írta: fonix38.

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2345

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Nekem SecPerc volt fönn, 70 km/h volt Pesten. Tovább nem nagyon ment, mert magas is a kocsi, rossz is volt egy gyújtókábel, meg borzasztóan berezonált a spanifer. Még évekkel ezelőtt utánfutóval a 70 km/h-ás maximálisan megengedhető sebességgel Pestről (a XVI. kerületből) a 7-es főúton Agárdra úgy másfél óra volt egyszer az út.

Bence Eurekája 3 éve 6 hónapja #2344

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Ami eszembe jutott még és nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mikor tetőcsomagtartón szállítjátok a kenut, kajakot, vitorlást, akkor milyen gyorsan lehet haladni anélkül, hogy kár érje a hajót? Autópályán próbálta már valaki?

Üdv, Bence
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.093 másodperc