Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák
  • Oldal:
  • 1
  • 2

Téma: Szállítás tetőcsomagtartón

Bence Eurekája 2 hónapja 17 órája #3177

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Sziasztok!
Most néztem, hogy eddig elmaradt a az ígért beszámolóm a szállításról. Nos én is úgy rögzítettem, ahogyan már előttem Ihtot leírta: két gurtnival a tetőcsomagtartóhoz kötözöm, illetve elöl és hátul a vonószemekhez is lekötöm. a gurtnik megcsavarása gyakorlatilag megszüntette a rezonálást.

IMG_2827_2018-10-11.jpg

Vittem már Székesfehérvárról Gyékényesre autópályán, a 130 simán tartható volt (egészen biztos vagyok benne, hogy ha lehetne 150-nel menni, az sem okozna neki gondot ;) ). Én nagyon megkönnyebbültem, mert nem igazán zavart az utazásban. Persze az ember nézegeti, hogy ne legyen baj, de ha le van kötve úgy, ahogyan bandiitoo írta, hogy megmozgatva az autó vele együtt mozog, szerintem nem lehet baj. Amúgy minősített Yale rakományrögzítőket használok, amit kötözéstechnikai boltban vettem és olcsóbb volt, mint amit pl. az Obiban lehet kapni noname kötöző.
Üdv, Bence
Utolsó szerkesztés: 2 hónapja 17 órája Írta: P.Bence.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Bence Eurekája 1 éve 8 hónapja #2519

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 7
Szia! Tetőcsomagtartóra egyedül is fel tudod pakolni! Lekötés után a kenu orrát(vagy farát) óvatosan megmozgatod jobbra-balra (nem kell leszakítani a csomagtartót) és ha együtt mozog az autóval, akkor nem lehet gond. Pár km után illik ellenőrizni! Kicsit takarja a kilátást felfelé, szemaforoknál ügyesen kell helyezkedni.
Racsnis rögzítőt használok, 500 kg terhelésig. Szinte minden benzinkúton kapni.
DSC_0219.jpg

Bence Eurekája 1 éve 9 hónapja #2427

• vakrepulo
  • vakrepulo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2357

• P.Bence
  • P.Bence profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Sziasztok!

Köszönöm szépen a tanácsokat, ötleteket, nagyon hasznosak lesznek, ha elkészül az Eureka! :up Az első szállítási tapasztalatokról én is teszek majd fel képet illetve egy pár gondolatot!

Üdv, Bence

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2356

• szomy
  • szomy profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 3
Ha rendesen lefogatod,a kenut leboritva a kajakot tartóba fogatva tapasztalatom szerint nincs gond.Jöttünk Bajárol Komáromba autópáján három kajakkal a tetőcsomagtartón simán 110. A lényeg,hogy ugy kell leszoritani ne tudjon megmozdulni.
P92709842.jpg

PA090423.jpg

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2355

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Találtam még egy videót, ami nem igazán a rögzítésről szól, hanem inkább arról, hogy egyedül (single hand) hogyan lehet könnyedén felrakni csónakot egy autó tetejére. Remélem nem csak nekem volt újdonság.

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2354

• fuge76_admin
  • fuge76_admin profilkép
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
  • Köszönetek: 7
Nyitottam ennek a beszélgetésnek egy külön topicok, hogy ne legyen off az eredeti téma.
Remélem nem probléma!
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Írta: fuge76_admin.

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2353

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
Erről a köteles megoldásról eszembe jutott a Trucker's Hitch csomó, ami a GIS-nél is előjön. Mi a tapasztalat, melyikkel jobb akármit is rögzíteni a csomagtartóhoz? Kötéllel vagy spaniferrel? Nekem még csak az utóbbihoz volt szerencsém.

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2352

• lhtot
  • lhtot profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
Komoly spaniferen azt értem, amelyiken fel van tüntetve a teherbírás. Van olyan, ami csak spanifernek látszik, de szakad, darabokra esik stb... Nagyon veszélyes. A kenu a csomagtartón nem játék, nagyon nagy baj lehet, ha leszakad. Azért kötöm néggyel mert mindkettőt biztosítom egy tartalékkal.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hmiklos

Bence Eurekája 1 éve 10 hónapja #2351

• fonix38
  • fonix38 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 15
Az eggyik hajos talalkozon mutatta valki a tagok kozul nekem, hogy kell hgy hullamot, csavart tenni a szalagon mindenutt korbe. Fent /oldalt. Azota nem rezonal. Csak ha nem figyelek oda, mikor feszitem meg, s simara hagyom. :-)
Remelem a kepen latni valamenyire amirol irtam.
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 1 éve 10 hónapja Írta: fonix38.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: hmiklos
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Oldalmegjelenítési idő: 0.195 másodperc