Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Szólókenuzás saját építésű hajóval

szóló kenu terv 1 éve 2 hete #2895

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 63
Szia András! Ha a szóló kenuzáson az szóló haladást, túrázást, stb.-t érted, akkor a hajó szerintem megfelelő. Esetleg szeles időben érdemes valami súlyt a hajóorrba tenni, mert a kiemelkedő orrba könnyen belekap a szél, és megforgatja a hajót, de ez minden kenura igaz. Én az Eurekával, SecPerccel, és a kanadai fa-vászon kenummal is sokat szoktam egyedül hajózni - ez mindegyikre igaz. Ha viszont free-style kenuzásra (kenubalett, pörgés-forgás egy helyben) gondoltál, akkor a szögletes hajók arra nem igazán megfelelőek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

szóló kenu terv 1 éve 2 hete #2894

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
Szóló kenuhoz még nem volt szerencsém, de a saját kenummal addig volt élmény az egyedül evezés, amíg olyan szép sima volt a víz mint azokon a képeken.
Viszont a legkisebb oldalszél elrontotta a mulatságot :/ Több energia ment el az iránytartásra mint az előre haladás :( Túl nagy az oldalszélnek kitett felület.
A kajak nekem jobban bevált erre a célra.
Szerintem az dönti el a dolgot, hogy kirándulgatni szeretnél vagy túrázni. A magam részéről az utóbbi esetben választanám a kenut.

szóló kenu terv 1 éve 2 hete #2893

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Sziasztok!

A minap rátaláltam a vitorlásom tervezőjének, Raroszlav Werszkonak egy új tervére ami egy szóló kenu és egy ugyanilyen két személyes kenu terve. Kicsit hajaz az Eurékára, szerintem nem lehet rossz akár szóló kenuzásra is.

http://dinghy.pl/canoes.htm

Mi a véleményetek?

Wood canvas kenu építése 2 éve 3 hónapja #2197

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
Csaba, ha összejött a teszt, érdeklődéssel olvasnék róla egy rövid beszámolót :)

Wood canvas kenu építése 2 éve 4 hónapja #2064

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 63
Kedves András! Köszönjük az üzeneted és üdv a fórumon. (remélem nem gond a tegeződés - mi itt így szoktuk)
Wow, nagyon hangulatosak a videók, gratulálunk. Természetesen szívesen megmutatom a hajómat, és ki is próbálhatod. Én BP-en a 3 kerületben lakom, nekem a Római part a legkönnyebben elérhető. Most hétvégén vidéken leszek de hétköznapokon munkaidő után vagy hétvégén összehozhatunk egy találkozót. A számom 20/3625387 vagy e-mail (hajoepitok[kukac]gmail.com )
Üdv
Mezix/Csaba

Wood canvas kenu építése 2 éve 4 hónapja #2062

• kenuklub
  • kenuklub profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Üdvözlöm, Kis András vagyok.
Magyarországon én kezdtem el a freestyle kenu népszerűsítését, nagyon sok energiát fordítottam rá. Örömmel olvastam a kenuról és tulajdonságairól, nagyon felkeltette a kíváncsiságomat. Hét évvel ezelőtt kimentem Hollandiába a freestyle és kanadai stílust tanulni, majd Németországból behoztam egy igazi freestyle kenut. Sajnos azonban "kihíztam". Azóta is keresem az igazi, nekem való hajót, jövő nyárra terveztem megépítését. Van-e arra lehetőség, hogy kipróbáljam az ön hajóját?

Üdvözlettel: Kis András
www.eventus-vizitura.hu
Mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Mob: 06707707153

Oldalmegjelenítési idő: 0.201 másodperc