Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Hajók építési tervei

Hajók építési tervei 1 hete 1 napja #3098

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
  • Köszönetek: 13
Találtam egy érdekes uszonyos hajót, és nem tudtam megállni, hogy ne küldjem el nektek ezt a linket.. Hossza 7,4 m, négy fekvőhelyes, és szerintem a Becske könyvvel együtt megépíthető. Ciril betűket olvasók előnyben.

Viktoria

De erről az oldalról kiindulva a többi hajó terveihez is hozzá lehet férni.

Üdv!
Utolsó szerkesztés: 1 hete 1 napja Írta: hmiklos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3036

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
Nekem az a 21 lábas is tetszik.

Song Wren 21

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3035

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 7
Tíz év? Az nagyszerű. Tíz évre megoldódik a mit építsek probléma :D
De félretéve a viccet, tisztában vagyunk vele, hogy ez egy hosszabb folyamat lesz. Jelenleg ketten vagyunk a párommal, elég lenne egy kissebb hajó is, de úgy kalkulálok, hogy mire megépül, a család is bővülni fog. Egyelőre gyűjtöm az infót a hajóról, meg gyakorlom az angolt (google fordítóval) ;)
Nem ez a fő projekt erre az évre, amint jobb idő lesz nekiugrunk a Barabás kajakoknak :clapp

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3034

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
Bandiitoo, a Penguinnál vedd figyelembe, hogy sokkal nehezebb az építése mint mondjuk a Cape Henry 21, emiatt jócskán megnő a munkaidő.. (olvastam róla, hogy volt aki munka mellett 10 évig építette..) Egyébként volt már téma,ez a két típus tetszik nekem is..
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandiitoo

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3033

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Jól van, látom többen is vagyunk, akik kabinos hajóra vágyunk :D
Sajnos nekem se sikerült képet találnom a Penguin-ról külső uszonnyal. Még vázlatrajzot sem, de nem hiszem, hogy tetszene. Elnézve Csaba álomhajóját, látva a táncteremnyi kokpitot megint az az érzésem, hogy 7 méter alatt nincs elegendő hely aránylag tágas kabinnak, hálófülkének, meg munkatérnek...Na sebaj, hamarosan kezdődik a vitorlás szezon a Fertőn. Majd még körbekérdezem a kapitányokat a vízmélység/merülés témában. Tavaly nyár végén sokan szenvedtek még a kikötőben is. A Gis-el is csak hátszélben tudtunk ki-, vagy bevitorlázni.

Álmaim hajója 2 hónapja 1 hete #3032

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 56
Sziasztok! Nekem az az álmaim hajója. Ha nagy leszek meg fogok építeni egy ilyet:

Utolsó szerkesztés: 2 hónapja 1 hete Írta: mezix.

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3031

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
És van belőle olyan is, amin az uszony kívül van. Egyszerűbb megépíteni, mint a sima uszonyos változatot, több helyed lesz bent, nem kell foglalkozni a lehetséges szivárgással, és a leírás szerint sekélyebb vízen is használhatóbb, mint az eredeti uszonyos változat. A kérdés már csak az, hogy így hogy néz ki, mert a leírás szerint a tervrajz megvan róla, de még nem nagyon készült róla felvétel.
Utolsó szerkesztés: 2 hónapja 1 hete Írta: hmiklos.

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3030

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Közben ráakadtam egy újabb szépségre. boatplans.cc/john-welsford/penguin/#photo-gallery
Úgy látszik mégis csak van ebben a méretben megfelelően kis merülésű hajó. :clapp Végül a bőség zavarában leszek :D

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3029

• hmiklos
  • hmiklos profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő mester
Szerintem jó lehet, legfeljebb alacsony vízállásnál nem engeded le teljesen a svertet, amitől max. kicsit csúszni fog. Gyenge szélben ez könnyedén megoldható, ha meg erősebb, akkor úgyis reffel az ember, s talán így ez a kérdés már nem is számít annyira.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandiitoo

Hajók építési tervei 2 hónapja 1 hete #3028

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
Ezt a hajót is alaposan körüljártam, de a merülése nagyon a határokat súrolja. Ezen kívül mindenben tökéletes lenne. Viszont nem szeretnék úgy járni, mint azok a hajótulajok, akik a nyár közepétől már nem tudtak kihajózni az alacsony vízállás miatt. Sajnos a Fertőnek nagyon ingadozó a vízállása. Pontosabban folyamatos az apadás tavasztól ősz végéig. Tavaly 30 cm-nyi víz tűnt el augusztus végére.
Pedig nagyon jól jönne a kerek bordametszet, vagy legalább V fenéklemez ezekre a gusztustalan fertő tavi hullámokra :D A Fertőrákosi öbölből viszont nem könnyű kijutni, ha mélyre kell engedni az uszonyt. A Balaton meg már messze van (3 - 3,5 óra) és a kikötőbérlés se a mi pénztárcánkhoz való. Lehet, hogy nem lesz más kiút és hajóvásárlás lesz a vége (PEISO 22), de az annyira megalázó lenne...
Oldalmegjelenítési idő: 0.153 másodperc