Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: Hajók építési tervei

Hajók építési tervei 1 hónapja 1 hete #3275

• Epeter
  • Epeter profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 5
Szia bowman!

Ezt is érdemes megnézni: www.dinghy.pl/
A 3.0-s vagy a 3.1-es tender is elég könnyen építhető, a tervek ingyenesen letölthetők, és bár nincs hozzá építési útmutató hasznos infókat innen is kaphatsz vagy technikai ötleteket a youtoub-on is találsz..
És ha tényleg nulláról indulsz, akkor Füge blogját is érdemes elolvasni (vagy akár az enyémet is) 
Hajrá!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bowman

Hajók építési tervei 1 hónapja 1 hete #3274

• bowman
  • bowman profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Köszönöm a biztatást , akkor az OZ marad az első jelölt. Kérdés, hogy a Racer vagy az RV a jobb választás nekem. Az infók alapján szimpatikusabbnak tűnik a Racer a középső svertjével (nekem az oldalra eltolt svert bántja a műszaki érzékemet), és többnyire egyedül használnám. Viszont fontos lenne még egy szempont a döntésnél: Melyik modell építésével szereznék több gyakorlatot, tapasztalatot a későbbi, komplexebb szerkezetek építéséhez? A fejemben a jövő már egy Viola 14 és egy GIS kombóval körvonalazódik, azzal a két hajóval el tudnám képzelni a hajós jövőmet, beleértve a nyugdíjas éveket is. :) Én úgy látom az építési beszámolók alapján, hogy ebből a szempontból is a racer lenne a jobb választás, annak építése talán egy kicsit több féle elemet és építés technológiai fogást igényel. Javítsatok ki, ha ti másképp látjátok, szívesen veszek mindenféle véleményt a két hajó hajózási és építési tulajdonságainak összehasonlításával kapcsolatban is.
Utolsó szerkesztés: 1 hónapja 1 hete Írta: bowman.

Hajók építési tervei 1 hónapja 1 hete #3273

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Szia bowman! Üdv a fórumon!

Első hajónak az OZ jó választás. Egyszerű megépíteni és hajózni is kiváló vele. Meglepően jó teljesítményű kis hajó. A viola építése sem túl bonyolult, de kezdő vitorlázóknak ezt a típust nem ajánlanám.
Az, hogy a fával és epoxival eddig nem dolgoztál nem jelent hátrányt. Ezek a hajók építési útmutatói minden szükséges fogást leírnak, és ha ez nem elég akkor itt vagyunk mi, akiktől bátran kérdezhetsz ha elakadnál. :)

Úgyhogy ne töprengj sokat, vágj bele bátran! :up
Jó építést!

Hajók építési tervei 1 hónapja 2 hete #3272

• bowman
  • bowman profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szervusztok, új vagyok itt, de egy ideje már rátaláltam erre a fórumra, és a hozzá kapcsolódó hajós oldalakra, régóta csodálattal figyelem a szebbnél szebb saját építésű hajókat. 2 éve magam is elkeztem a vitorlázást egyszerű jollékon, főleg kalóz, illetve a lasert is kipróbáltam. Odáig jutottam, hogy ideje lenne beszereznem egy olcsó kis hajót, de a hajóépítők hatására hajlok afelé, hogy magam építsem meg a hajómat. Nagyon megtetszett praktikussága és sportos jellege miatt a viola 14-es kenu. az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e első hajónak inkább pl. egy OZ racert építeni gyakorlás képpen (egyszerúbb építés), és 2. hajóként építeni a viola 14-et, vagy ha az tetszik igazán, azonnal annak kell neki ugrani? Nem túl nagy falat-e elsőre? Elég jó technikai készséggel rendelkezem, de fával viszonylag kevesebbet dolgoztam, illetve epoxival gyakorlatilag zero tapasztalatom van? Mit tanácsolnak a rutin rókák?

Hajók építési tervei 2 hónapja 4 hete #3261

• bandiitoo
  • bandiitoo profilkép
  • TÁVOL
  • Ellentengernagy
  • Köszönetek: 8
Sziasztok! Időközben átépült a hajó vitorlázata. Az első benyomások pozitívak, a vitorlaegyensúly is jó lett. Teljes siker :clapp :clapp :clapp
Most azon töröm a fejem, hogy kellene még egy csúcsvitorla is az igazán gyenge szeles napokra :think :sali
62367610_2342007952586161_7258472181661696000_o.jpg

Hajók építési tervei 3 hónapja 3 hete #3249

• laszlo70
  • laszlo70 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 19
Szia banditoo
Én is hasonlóban járok, vagyis átépítem a ness boatot lugról sloop vitorlázatra. Nemcsak, hogy sloop vitorlát kap, hanem csökkentem is a vitorla felületét. Úgy ítéltem meg, hogy ehhez a hajóhoz sok a 9,5 m2, mivel relatív keskeny a vízvonala. Fölvettem a kapcsolatot Iain Oughtreddel, és helyeselte a döntést, rögtön tervezett is egy 8,5 m2 vitorlázatot hozza. (100 Euro) Mellesleg nagyon csodálkozom, hogy Fuge 3m2 rel növelte a vitorlát. Nekem eddig is a reffeléssel volt bajom, egy bő hármas szélben már reffelni kellett, vagy teljesen kilógni a hajóból. Ugyanakkor a vitorla nem állt szépen reffelve, illetve romlott a fordulási képesség is. Reményeim szerint az új vitorlával bő négyesig nem kell reffelnem, illetve fockrollert szerelek, ami plusz kényelmet jelent. A vitorlát Lengyelországból rendeltem többszöri sikertelen próbálkozás után a magyar piacon. Különösen feldühített a Pannon Sails hozzáállása (már készítettek nekem vitorlát), miután árajánlatot kértem, egy hónapig nem válaszoltak, telefonos érdeklődés után sem, majd a főnök személyesen ígérte meg telefonon, hogy utána néz a dolognak, azóta sem írt. Pedig nem dolgoznak olcsón, inkább nagyon is drágán. Kíváncsi vagyok, a lengyelek mit villantanak... Banditoo, ha új hajót építenék, John Welsfordtól a Navigatort, vagy a Pathfindert választanám, illetve a Iain Oughtred Fulmar- ját. Utóbbi gyönyörűen siklik. Ezek kb megfelelnek az általad említett kritériumoknak, mindhárom megépítése komoly kihívás. Egyébként, ha meglesz a vitorlám ( sajnos min 6 hét), tervezek egy kirándulást a Kamp Stausee-re. Esetleg találkozhatnánk, ha érdekel benneteket.

Hajók építési tervei 4 hónapja 3 hete #3246

• bb65
  • bb65 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
köszönöm

Hajók építési tervei 4 hónapja 3 hete #3245

• bb65
  • bb65 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
szia
megrendeltem hogyan tovabb?

Hajók építési tervei 4 hónapja 3 hete #3244

• bb65
  • bb65 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
szia
azt hol talalom a szemelyes atveteli modot

Hajók építési tervei 4 hónapja 3 hete #3243

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 64
Ebben esetben megoldható a dolog. Kérlek rendeld meg az útmutatót, és a jelöld meg a személyes átvételt kézbesítési módnak. A többit e-mailon megírom. Üdv. Csaba
Utolsó szerkesztés: 4 hónapja 3 hete Írta: mezix.
Oldalmegjelenítési idő: 0.140 másodperc