Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: A megmenthető megmenthetetlen?

A megmenthető megmenthetetlen? 3 hónapja 1 hete #3141

• Api
  • Api profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 11
Sziasztok!
Nemrég ingyen hozzájutottam a képeken látható hajóhoz és szükségem lenne egy kis segítségre/véleményre.
1. Mi a hajó típusa? Keresgettem az interneten és szerintem 470-es esetleg 420-as de esküt nem tennék rá.
2. A hajótest hátsó részén a fenék be van szakadva egy kb. 30 cm X 40 cm-es felületen. A kérdésem az, hogy javítható-e ez a sérülés, illetve érdemes-e foglalkozni vele?

Még nem néztem át részletesen, de úgy néz ki, hogy nagyjából meg van minden a hajóhoz, csak néhány apróság hiányzik, illetve a kormány. A fent említett javításon kívül a hajótestet le kell csiszolni és újra kell festeni, mert a jelenlegi festés már mindenhol repedezett.
Ha menthető a hajó, akkor lehet, hogy megjavítom és felújítom, ha nem, akkor az alkalmas részeit elhasználom valamelyik jövőbeni projekthez (vitorlák, csigák, árboc, stb.), vagy eladom.

Köszönöm a válaszokat!

20180701_104130.jpg

20180701_104218.jpg

20180701_104239.jpg
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

A megmenthető megmenthetetlen? 11 hónapja 2 hete #2888

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
Köszi Amerigo! Megnéztem a Korsar típusokat, úgy tűnik, hogy nem az, mert az árboc tartó jóval előrébb van mint a Korsaron, (az eredeti lehet benne, de szerintem nem sokat használták vitorlával), no meg a hossza is csak 4.5 m, a Korsar meg 5. A svertszekrényt valóban kiiktatták, meg mindenféle nehéz dolgokat aggattak rá, és horgászcsónakként funkcionált, de hát arra pont alkalmatlan az alakja miatt. Egyébként nagyon siralmas állapotban van.. Kívül-belül rétegelt lemez, a töltelék meg balzafának tűnik, de egyelőre nem merem erőltetni a szétbontást, mert félő, hogy darabjaira esik.. :(

A megmenthető megmenthetetlen? 11 hónapja 3 hete #2887

• Amerigo
  • Amerigo profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
  • Köszönetek: 2
Nekem úgy tűnik, mintha eredetileg egy Korsar jolle lett volna de a motorizálás miatt a svertszekrényt eltávolították.

A megmenthető megmenthetetlen? 1 éve 6 napja #2875

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
Üdv! Tegnap fuvaroztunk darus autóval egy bácsinak aki mondta, hogy majd lesz még egy fuvar: le kéne vinnünk egy csónakot a Balaton partra, ott vízre teszi, aztán meglöki a túlpart felé, aztán vigye aki akarja,ugyanis nem kell a barátjának akinek szánta, mert amikor megfogta, kezében maradt a fedélzet egy része.. 
Természetesen, hajóépítőként nem járulhattam hozzá eme őrült tervhez. :)
 Szóval jelenleg az udvaromon haldoklik a rózsám, és várja az életmentő műtétet. Szerintetek milyen típusú hajó volt valamikor? Olyan finn dinghy formája van.. A fedélzet rétegelt lemez, valami üvegszövettel borítva. A test is fa, viszont úgy tűnik a víz tartja össze..
DSC_4111.jpg

DSC_4110.jpg

DSC_4104.jpg
Utolsó szerkesztés: 1 éve 6 napja Írta: Kundalini.

A megmenthető megmenthetetlen? 3 éve 2 hónapja #1275

• laszlo70
  • laszlo70 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 19
Mindenben egyetértek Dinivel. Könnyen belefuthatsz egy sok éves felújítási munkába, ami számolatlanul viszi a pénzt. Ha mégis érdekel, föltétlenül képzett hajóáccsal kell megnézetni- nem műanyag hajó építővel! Még így is érhetnek meglepetések, ha a bontást elkezded.

A megmenthető megmenthetetlen? 3 éve 2 hónapja #1263

• MDini
  • MDini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóskapitány
  • Köszönetek: 14
Szia,
Kemény dió :) Ez az egy kép nagyon kevés a pontos diagnózishoz. Ez egy szép nagy hajó, kb 7m ha jól látom, de inkább több. Az hogy érdemes-e vele foglalkozni csak a pénztárcád mélységétől meg attól függ hogy mennyire szerettél bele.
De mint Abraxas kolléga is utalt rá az hogy van egy üres hajótested még nagyon kevés, a költségek utána kezdenek eldurvulni :)
Ha csak azt nézzük, hogy egy ekkora tréler min. negyed milla, de inkább több és akkor még csak közúton tud "haladni"
Ha tényleg kiégett, csak ront a helyzeten, ha a hajókonyháról indult a tűz akkor a kormányállás, műszerek, stb, ha a motortérből akkor a motor, irányváltó, stb lehet érintett, egyik sem olcsó mulatság, a belső szerkezetben, berendezésekben esett kárról nem is beszélve.
Javaslom nézz rá a kikötői díjakra is, egy ilyen szép nagy hajónál az sem kevés, itt nálunk 250-350e lenne egy szezon.
Ezen felül, egy ilyen komoly felújítás rengeteg időt felemészt, már ha azt akarod, hogy belátható időn belül kész legyen.
Ezeket mindenképpen vedd figyelembe mielőtt döntést hozol, és ha belevágsz vigyél magaddal valaki hozzáértőt.
A végére egy kis pozitívum: Tetszik a hajó, már ami a képen látszik :)
Üdv.: MDini

A megmenthető megmenthetetlen? 3 éve 2 hónapja #1259

• abraxas
  • abraxas profilkép
  • TÁVOL
  • Örökös Tag - Hajóépitők.hu
  • Köszönetek: 62
Ezt így távolról nem nagyon lehet megmondani. Egy biztos, a hajóban a legkisebb költség maga a natúr  test. De hát egyikünk sem azért épített hajót, mert megéri  ;)

A megmenthető megmenthetetlen? 3 éve 2 hónapja #1258

Sziasztok! 
Találtam ezt a hajót egy dock ban és régóta ott áll, sarokba félre dobva senki nem foglalkozik vele. Én látok benne rejlő lehetőséget, hogy még felújítás után jó lehet. Sajnos a képek nem sikerültek jól, nappal nem engedték lefotozni de Google barát segített be zoom olni.  
Szerintem olyan mintha ki lenne égve, de a hajótest alja nem sérült. 
Szerintetek érdemes lenne foglalkozni vele, vagy inkább hagyjam? 
A válaszokat előre is köszönöm! 
Szép napot! 
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 3 éve 2 hónapja Írta: csaba_admin.
Oldalmegjelenítési idő: 0.170 másodperc