Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
Ez az ötletláda opcionális kategória fejléce.

Téma: Üvegszálas kenu javítás

Üvegszálas kenu javítás 3 hete 2 napja #3448

• CsAbU
  • CsAbU profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Köszi a javaslatokat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üvegszálas kenu javítás 4 hete 2 napja #3446

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Szia!

Nos, a fotók alapján annyit kéne tenned, hogy a kérdéses éleknél vissza kéne csiszolni a laminátumig, majd ahol nagyobb sérülés vagy folytonossági hiány van ott azt fel kell tölteni sűrített epoxival, majd epoxival átitatott üvegszövet csíkot kellene kívül-belül rátenni és annyi rétegben laminálni, hogy a szövet textúrája már ne legyen tapintható Ezután felcsiszolni 240-es vászonnal és lefesteni színre.

Az üléseket én simán cserélném. A legkényelmesebb és viszonylag időtálló megoldás a hevederrel szőtt üléskeret.

kenuules.jpg

Üvegszálas kenu javítás 1 hónapja 2 napja #3445

• CsAbU
  • CsAbU profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
No sikerült hajóstul vízhez jutni és a fotózást se felejtettem el! Sajnos a fa ülésdeszkák és lapátok is felújításra (a lapátok esetleg cserére) szorulnak...

Ha a látottak alapján el tudnátok látni tanáccsal, az nagy segítség volna! Köszi előre is!

Üvegszálas kenu javítás 1 hónapja 2 hete #3442

• CsAbU
  • CsAbU profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Ha minden jól megy, jövő héten jutok a hajó közelébe, akkor tudom majd körbefotózni. Gondolom orr, tat, gerinc, fenék belső, ülések feltámasztasai, nagyobb sérülések képei lennének hasznosak? Ha kell ezeken kívül bármi, várom a javaslatokat! Köszi előre is! :-)

Üvegszálas kenu javítás 1 hónapja 2 hete #3441

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Szia, üdv a fórumon!

Tudnál pár képet is feltölteni!
Az sokat segítene az ügy előre lendítésében. ;)

Üvegszálas kenu javítás 1 hónapja 2 hete #3440

• CsAbU
  • CsAbU profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Sziasztok hajóépítők!

Tanácsért fordulnék hozzátok - ha úgy gondoljátok, nagyon eltérek az oldal témájától, akkor töröljetek és elnézést kérek, hogy zavartam.

Van nekem egy 4 személyes üvegszálas-műgyantás kenum, kb. 25-30 éves lehet. Nem használjuk sokat, de sajnos nem múltak el rajta nyomtalanul az évtizedek. Az apróbb sérüléseket igyekeztem kijavítgatni csiszolással és epoxival, de gondolom egy hozzáértő a haját tépné, ha meglátná, mit sikerült gányolnom.

Szeretném, ha a hajó átesne egy rendes felújításon, netán kapna új padokat és evezőket is. Sajnos a szabadidőm véges volta és a garázs/műhely hiánya nem teszi lehetővé, hogy magam álljak neki. Próbáltam keresni szakembert Budapest vonzáskörzetében, aki elvállalná, de alig találtam 1-2 telefonszámot a neten - és egyiket se vették fel.

Ha akad köztetek, akinek van kapacitása foglalkozni a problémámmal és szeretne a hobbijával egy kis pénzt keresni, vagy esetleg tudtok olyan helyet ajánlani, ahol hivatásszerűen javítanak, felújítanak hajótesteket (és még el is lehet őket érni), kérem, osszátok meg velem az infót!

Köszönöm előre is!
Oldalmegjelenítési idő: 0.094 másodperc