Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
A hajóépítés eme gyönyör, és kihívásokkal teli területét szeretnénk bemutatni néhány hazai hajóépítõ projekt történetén keresztül

Téma: Prospector kenu

Lécpalánkolt kenu 1 hónapja 4 napja #3143

• viktor
  • viktor profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Érdeklődnék!
Győrben elkezdtem egy lecpalankos Ranger Prospektor építését. Esetleg van a környéken lecpalankos valakinek Szívesen megnézném. Előre is köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2928

Kedves Attila!
Gyűjtsd össze a kérdéseidet, persze, megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni. Ez a fórum rendkívül értékes adatbázis is egyben, nagyon sok tapasztalat gyűlt itt össze(hála Mezixnek). Én azzal kezdtem, hogy töviről-hegyire végigolvastam az elejétől fogva. Link-hegyek pluszban. Télen úgyis zömmel csak olvas az ember..... :-)

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2925

• Krumply
  • Krumply profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szia!
Köszönöm a választ.Neked is Kundalini. Extra sok csomagot nem szoktam túrázásra vinni, túlnyomó részt 1 napos túrákat csinálunk.
Én is olvastam,hogy a prospector amolyan "öszvér kenu volt régen. A gyorsaság számomra nem azt jelenti,hogy versenyezni szeretnék, de nem szívesen hajtanék egy 50 kilós jószágot egész nap.( Leginkább az átemeléseknél probléma.) a sorrendet nem véletlenül írtam (súly,3 fő, sebesség), ez kb, a fontosségi sorrend. A súlyt talán az anyag választással tudnám valamennyire uralni, de fogalmam sincs mannyi gyanta,szövet stb megy rá.
Az előző leveledben írtad, hogy tudnál segíteni a prospector kenuban. Lenne néhány kérdés ami agyalás közben felmerült. Tudnál Rám szánni valamikor egy kis időt, ha összeszedem a kérdéseket?

Tisztelettel: kissattila

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2922

BÚÉK!

Nos, az ideális kenu valóban ilyen lenne, csakhogy ilyen nincs. Ha gyors és könnyű: akkor C1 egyszemélyes, de nem hiszem, hogy ez a vágyad.
Túrázni stabil hajóval lehet és főleg, ha három személyeset szeretnél, annak már lesz súlya. Ez van. De a víz viszi, nem te.
Én a Prospectort választottam. Stabil, tapasztalataim szerint simán lépést tudok tartani az egyéb típusú túrakenukkal és a fiacskámnak bele tudok tenni egy plusz ülést, ha kell. A típusnak nagy hagyománya van, 120 éve a kanadai erdőmunkások használták a folyók járhatóvá tétele céljából. Mindent ebbe pakoltak bele és bírta. Eurékát is építettem, de azt csak állóvízen használom. Napi portyára jó, tényleg nagyon gyors, de hosszabb túrára (csomagok), kicsit is sebesebb vízre(stabilitás) nem azzal mennék.

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2921

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
A gyors kenu sajátossága, hogy könnyű, nagyon szűk (ezáltal labilis), és hosszú (ezáltal nehezebben is fordul).. Na most egy ilyen hajót megcsinálni három fősre, az nem egyszerű. Mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd. Én a helyedben építenék valami könnyű, 4 mm-es rétegelt lemezből minimál stílusban egy Eureka 155 típust három üléssel úgy, hogy a keresztmerevítő (Yoke) helyén lenne a középső ülés, kihagynám a légkamrákat belőle, a külső hosszmerevítő helyett meg csak valami polifoam csíkot ragasztanék.. Ezzel elérnéd a típus minimális súlyát (kb. 17-18 kg), az eredeti 20-22 kg helyett, viszont hátrányai is lennének: hosszmerevítő nélkül nem lenne elég tartása, illetve légkamrák nélkül a borulás sem túl szerencsés.. Szóval ha bele gondolsz, túl nagy árat fizetsz néhány kg mínuszért. A Sec-Perc kenut egyszerűbb megcsinálni, viszont a tömege nagyobb is mint az Eureka.
Nézz körül külföldi oldalakon is,hátha vannak jobb alternatívák. Az én tapasztalatom az, hogy a végén azt építi meg az ember amelyikbe szerelmes lesz.
Utolsó szerkesztés: 7 hónapja 1 hete Írta: Kundalini.

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2920

• Krumply
  • Krumply profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Kösz!

Akkor melyik jöhet szóba?
Üdv:

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2919

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 10
Üdv! BÚÉK Mindenkinek!
Krumply, ha könnyű és gyors kenut akarsz, akkor szerintem ne gondolkodj Prospectorban..
Utolsó szerkesztés: 7 hónapja 1 hete Írta: Kundalini.

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2918

• Krumply
  • Krumply profilkép
  • TÁVOL
  • Hajósinas
Szia!
Nem utolsó sorban BUÉK!
Még nem választottam. A preferenciák: súly, méret (3 fö) ,sebesség!
Tudnál pár indokot,hogy miért ezt a típust választottad?
Utolsó szerkesztés: 7 hónapja 1 hete Írta: Krumply.

kenu építés 7 hónapja 1 hete #2917

Melyik hajót építed, Krumply? (Prospectorban tudok segíteni.)
Utolsó szerkesztés: 7 hónapja 1 hete Írta: fakenubafuramuki.

kenu építés 7 hónapja 2 hete #2916

• fece_
  • fece_ profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
  • Köszönetek: 9
Ahogy Mezix írta, láb-hüvelyk-nyolcad. Ha a végén "+" van, akkor a nyolcadot hozzá kell adni, ha "-", akkor a nyolcadot le kell vonni.
Dilisek ezek az angolok :)
Oldalmegjelenítési idő: 0.343 másodperc