Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
A nemzetközi hajós berkekben nagy népszer,ségnek örvend az evezõs hajók ezen alternatív meghajtása. Miért is ne próbálhatnánk meg a Dunán vagy Tiszán is használható, egyszer,en felszerelhetõ, könny, és jól m,ködõ instant vitorla szett (rigg) megépítését?

Téma: Outrigger, proa - akár secperc alatt

Oldalúszó 4 éve 8 hónapja #1416

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
  • Köszönetek: 12
Üdv! Köszönöm Csaba!
Volt pár dolog amit máshogy csináltam mint ahogy le volt írva, de ez nem jelenti azt, hogy rossz a leírás.. Amit pl. elrontottam a figyelmetlenségem miatt az a dekk volt, ugyanis a kirajzolás után kivágtam együtt az oldalakkal pontosan úgy, hogy csak pár mm-t hagytam rá, és a végén kicsi lett mindkettő. Az egyikre volt még anyagom, a másikat két darabból kellett úgy, hogy eltoltam egyik irányba a kicsi dekket, majd elvágtam egyenesen pont ott ahová a dekli került, így nem igazán szembetűnő.

Egyébként ha valaki neki esik a projektnek, szívesen segítek ha tudok menet közben..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Oldalúszó 4 éve 8 hónapja #1413

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 68
Nagyon jól sikerült az oldalúszó, gratulálok! Igazi referencia-munka. Megosztom a FB-on is, ha nem bánod. Ha bármilyen további javaslatod van az útmutatóval kapcsolatban, örömmel veszem. Üdv. Csaba

Oldalúszó 4 éve 8 hónapja #1412

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Az ember elkezd fotózni, nem bírja abbahagyni :) Még kettő:
Mellékletek:

Oldalúszó 4 éve 8 hónapja #1411

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Üdv! Elkészültek az oldalúszók, teszek fel pár fotót. Vízen még nem próbáltam, de a kertben egész stabil, nem süllyed el :D
Sajnos most albérletet kell váltanom, és az új helyen nem tudok mutymákolni, így egyelőre a vitorla projekt jegelve..
Mellékletek:

Oldalúszó 4 éve 8 hónapja #1405

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Üdv! Az Eureka oldalúszó leírásában a rögzítésre 3-4 mm-es kötél van ajánlva amit bulin hurokkal kell rögzíteni a hajón található szemhez úgy, hogy a szemen 2-3-szor át kell fűzni.. Tudna segíteni valaki ebben? Ugyanis nem igazán értem a dolgot, mivel a bulin hurok az ugyanaz mint a palstek, és ha azzal kötöm meg akkor nem fog rászorulni, illetve a menete sem tiszta. párszor simán áttekerem a tartórúdon úgy, hogy alul a szemen is fusson, majd a végén kötök egy palstek csomót? Köszi a választ előre is!

Kabinos Proa épül: 4 éve 8 hónapja #1397

• mezix
  • mezix profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő főkonzul
  • Köszönetek: 68
Proa-barátok figyelem. Itt épül egy Proa.

Az építő írja: "Egy proa, a Transcendens Voyager: A fő törzs (waka) 9m hosszú, keskeny jól sikló test, az ama méretei még képlékenyek de 5-6m körüli tűnik most valószínűnek. Miért pont 9m? Egyrészt meg kellett azt az optimális méretet találnom aminek megépítését még képes leszek finanszírozni és hosszú távon útjaim során esetlegesen minimális költségvetésből is fenntartani. Kis mérete ellenére alkalmas óceáni átkelésre és képes megadni számomra egy alapfokú komfortérzetet is a maga puritán módján."

pvc outrigger 4 éve 9 hónapja #1338

• fuge76
  • fuge76 profilkép
  • TÁVOL
  • Szuper hajóépítő admirális
  • Köszönetek: 28
Ezzel a csodával futottunk össze a szigetközben... ötletes :)

DSCN9967msolat.jpg

Oldalúszó 4 éve 9 hónapja #1328

• Kulcsi
  • Kulcsi profilkép
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
  • Man & Machine, Power Xtreme
  • Köszönetek: 1
(csak ide tudtam feltenni) Sziasztok! Régen nem jártam itt, de a napokban "elkészült" egyik teszt játékszerem, ami egy trikajak. Az ötlet abból eredt, hogy valami, ami hosszú és keskeny, az gyors a vizen/vizben. Szereztem tavasszal egy 8 méter hosszú egy-párervezős hajótestet és erre szereltem két oldalúszót, aminek a terveit itt kaptam valakitől az oldalon, e-mail-ben, PDF formátumban. (külön köszönet érte) Voltam ma a kisDunán és vegyesek a tapasztalataim. A stabilitása nagyon jó a hajónak, úszó stég-ként lehet strandolni a folyó közepén róla, ha kell. Azt reméltem, hogy a méretei miatt legalább olyan gyors lesz, mint egy jobb portya kajak, vagy egy szakadtabb K1, de nem ez történt. Valahol valami hiba van, mert egy 520-as hosszúra felnagyított MK1-es kajak szintjén megy, közel azonos lapáttal és azonos csapásszámmal. Az oldalúszókból is csak az egyik ér a vízbe, az sem mindig, ha bele is ér akkor max 2-4cm mélyen. Mivel ez egy párevezős test, meg kellett változtatnom a menetirányát, tehát az orra a fara lett, a fara pedig értelemszerűen az orra. Az üléspozíció és az oldalúszók terhelése úgy van elosztva, hogy a test merülése egyenletes. Nem orrnehéz és nem is farnehéz. Mindkét irányba meglapátoltam, különbség érezhetetelen. Amikor a hajó gyári orra a fara nálam, olyankor nulla a farhulláma, ez egészen elképesztó. A segédúszók párhuzamosak a főtestre, nem hóekézik egyik sem. Az átmérő:30mmx1,5mm-es csövet a segédúszók picit meggörbítik, de ez nem tűnik nekem soknak. A segédúszók a képen nincsenek befejezve, természetesen fedélzete is van, meg gelcoat védelme. Valakinek van ötlete, hogy vajon mi lassítja a hajót, vagy mitől nem olyan gyors, mint papírforma szerint lennie kellene?
Mellékletek:

Oldalúszó 4 éve 9 hónapja #1301

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Sziasztok!  Elkészült a két tartórúd, és természetesen nem lettek egyformák.. Ha fejjel lefelé egy egyenes placcra teszem őket,  az elsőnek az egyik vége 4 mm-el, a másik 14 mm-el van magasabban mint a hátsó rúdé, tehát ha így lesz összerakva,  az egyik oldalúszó elejét 4 mm-el,  a másikat 14-el fogja jobban a vízbe nyomni amitől gondolom standard körülmények között fordulni fog az egész.. Érdemes valamit csinálni vele, vagy ennyi nem számít?  Pl. annyival vastagabb hézagolót tehetnék a kenu és a rúd közé.. Nem tudom, hogy mennyire lenne esztétikus. Esetleg a blokkokat kivághatnám, majd újra ragasztva talán engedne annyit.. 
Mellékletek:

Oldalúszó 4 éve 9 hónapja #1279

• Kundalini
  • Kundalini profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő félisten
Ez a CLC outrigger Junior komoly matéria,talán komolyabb mint a Flaquita.. Nem érném föl sem szerszámmal sem tudással, meg szerintem teljesen más világ mint egy oldalúszós kenu, vadabb vizekre való,nem számít ha átcsap a hullám fölötte, vagy ha az árboc teteje karcolja a vizet :D
Egyébként ha jól látom,nem sokkal kisebb az oldalúszó mint a főtest.. Mint egy identitászavaros katamarán, de brutál jól néz ki :)
Utolsó szerkesztés: 4 éve 9 hónapja Írta: Kundalini.
Oldalmegjelenítési idő: 0.177 másodperc