Business Joomla Themes by Justhost Reviews
Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám
alapanyagok, építési módszerek, egyes hajóépítõk saját projektjei, egyéb hajóépítéssel kapcsolatok témák

Téma: fs14 csónak építése

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1834

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Sziasztok! Megszültem végre a döntést és legalább a csónak aljához és oldalához megvettem a vízálló ragasztású rétegelt lemezt. A választás a 6.5mm vastag nyír lemezre esett, mert egyel jobb minőségű mint a hasonló árfekvésű meranti, és mert nem kellett sokat autózni érte.A terv a következő lenne: azt már az elején tudtam hogy nem akarok epoxit használni mert az építéshez kb 30 kilóra van szükségem, és ez árban elég magas lenne csak a gyantára, így hát a ragasztáshoz és az illesztések erősítésénél vinilészter, a lamináláshoz pedig poliészter gyantát fogok használni. Az alsó és az oldalsó paneleket sikerült kiszabni, és összeragasztani.Teszek fel néhány képet..Az átlapolást azért súlyoztam le kicsit jobban mert a ragasztót picit sűrűbbre kevertem / kb olyan mogyoróvaj, nutella sűrűségű / A sűrítéshez falisztet / csiszolóport / használtam amit egy faesztergályos ismerősöm műhelyéből szereztem.
fot11res.jpg

fot12res.jpg

fot15res.jpg

fot21res.jpg

fot2res.jpg

fot31res.jpg

fot42res.jpg

És még csak annyit hogy mivel abszolút amatőr vagyok, ezeket inkább tapasztalatmegosztás miatt írom, és szívesen veszek mindenféle kritikát és esetleg segítséget a hozzáértőktől..Köszönettel....
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1767

• Albert András
  • Albert András profilkép
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
  • Köszönetek: 3
Köszönöm szépen az információkat! Áttekintve ezt a segédletet, már tudom "hova tenni" ezt a "stitch and glue technológiát". További sok sikert kívánok az építéshez!

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1766

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Bocs lemaradt:http://bateau2.com/howto/boat_in_box/assembly.php

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1765

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Itt van egy több oldalas építési segédlet.Ez mindent egész jól elmagyaráz..

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1764

• Albert András
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
Köszi a választ, Dénes!
Ha nem zavarlak a sok kérdezősködéssel, akkor az is érdekelne, hogy az eredeti terv, vagy építési utasítás (fogalmam sincs, mit tartalmaz egy ilyen "csomag") így adja meg, hogy a gerinc teljes hosszban nem egyben épül!?

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1763

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Igen, az első merevítőtől az orrig van még kb 1 méter. Üdv.Dénes.

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1762

• Albert András
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
Köszönöm szépen!
Akkor -ha jól értelmezem a műhelyfotókat- a jelenleg összeállított váz még nem a teljes hosszúság? Talán az orr-részben lévő légszekrény válaszfalig tart?

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1761

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Szia!

A makettet csak próbából csináltam, hogy lássam kb a formát, kicsit ismerkedjek a gyantázással, stb./ És a gyereknek a fürdőkádba:) /
Az eredeti tervet kicsinyítettem le arányosan.
Egyébként itt meg tudod nézni a csónak leírását:http://bateau.com/studyplans/FS14_study.php?prod=FS14 Üdv.Dénes.

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1759

• Albert András
  • TÁVOL
  • Fedélzetmester
Nem ismerem ezt, az "fs14" típust. Ezért érdeklődöm, hogy a felállított vázból sejthető forma, és a kezdő hozzászólásodban bemutatott modell között mi az összefüggés?

fs14 csónak építése 2 éve 10 hónapja #1746

• smici01
  • smici01 profilkép
  • TÁVOL
  • Hajóépítő
Ma sikerült egy kicsit haladnom a csónakkal.
A múlt héten megrajzolt és kivágott elemeket végre össze tudtam állítani.Ahhoz képest hogy dekopírral vágtam ki mindent, egészen pontos lett. Az összerakás után átlóban mérve 1- 1.5mm volt a legnagyobb eltérés.Az eredeti tervektől eltérve úgy gondoltam teszek be még egy pár merevítést, de azokat xps-ből vágnám ki /5x3cm/ keresztmetszetben, és előre gyanta plusz üvegezés után ragasztanám a helyére. A hétvégén csinálok egy próbadarabot.Aztán hogyha sikerül borzalmas erősre megcsinálni még az is lehet hogy minden merevítés ebből lesz..

fot12.jpg

fot12.jpg

fot25.jpg

fot35.jpg

fot45.jpg
Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc